Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Proč jsem ještě nikdy neměla žádný vztah?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

17. 5. 2018

Mít partnera, to by měla mít každá žena. A každý muž by měl mít partnerku pro život. To nám říká společnost. Tak nějak by to mělo být, tak nějak to společnost asi chce.

Všichni mají všechno, jenom vy nemáte nic. Ani vztah

Všechno se zdá být tak dokonalé, zdá se, že všichni ve vašem okolí mají všechno, co kdy chtěli. Nejen telefony, ale i auta, domy, bazény, jezdí si na exotické dovolené… Všichni se mají tak dobře, všichni mají i nějaký ten vztah. Pár vašich kamarádek se už vdalo, plno z nich už má děti. Některé mají alespoň vážný vztah, anebo si několika vztahy již prošlo. Jenomže vy ne.

Proč jste jiná?

Vy jste žádný vztah vlastně ještě nikdy neměla. Proč tomu tak u vás je? Proč nemají kamarádky podobný problém jako vy? Je s vámi něco v nepořádku? Jste nějak jinak divná než všichni ostatní? Copak jste méněcenná, že si to všechno nezasloužíte?

Možná jste moc náročná

Každý máme v hlavě nějaký seznam priorit, o němž vlastně ani nemusíme vědět, a který nám určuje, jakého partnera hledáme (i když si myslíme, že nehledáme) a jaký partner je hoden toho, abychom se do něj zamilovaly.

Nesplňuješ mé nároky? Tak to asi neklapne

Tento potenciální partner musí naše požadavky splňovat. Některým ženám však nevadí, když muž nesplňuje všechny požadavky do posledního bodu, jiným ovšem ano, a právě vy jste možná jednou z těchto žen. Tento muž musí splnit všechny nároky, jinak se do něj nezamilujete.  Je proto pro vás přirozeně těžké takového partnera najít. Zřejmě takto velmi silně omezujete své šance někoho si k sobě najít. Je však důležité uvědomit si, že nikdo není dokonalý, ani vy.

Moc dobře víte, co chcete

Lidé mnohdy ani nevědí, co vlastně chtějí. Nevědí, co očekávají od vztahu, natož od partnera. Dobrá zpráva je, že přesně toto váš případ není. Vy to víte moc dobře a nejste ochotna dělat jakékoli kompromisy ohledně vašich priorit. Hledáte prostě kompatibilitu a takto oddělujete nevyhovující partnery od těch vyhovujících.

Vaše kritéria jsou příliš přísná

Jestliže se setkáváte neustále s novými a novými lidmi a nemáte potřebu někoho z těchto mužů ulovit, zkrátka vám nepřipadají natolik důležití, abyste uvažovala o vztahu s nimi, pravděpodobně za to mohou vaše velmi přísná, avšak nevědomá, kritéria.

Mladí odkládají první sex ze strachu ze sociálních sítí. Každý osmý je v 26 letech pannou nebo panicem

Co když toho skoro pravého muže potkáte?

Zkrátka víte, co chcete. A to není špatně, jenomže právě proto může být pro vás velmi těžké muže svých snů najít. Muže, který je sečtělý, má svůj vlastní dům, je vegan, nebo alespoň vegetarián (vidíte, tady možná ze svých požadavků slevujete), má velké bezpečné auto, dobré zaměstnání. A pak se možná stane, že takového muže potkáte.

Má však vadu na kráse

Splňuje všechny body do posledního, ale i přesto to má jeden háček. Je rozvedený a má děti. S tímto jste ve svém seznamu nepočítala, a proto takového partnera nechcete, proto nejste schopna se do něj zamilovat, i když sama moc dobře víte, že by to nemuselo být špatné.

Neflexibilní kritéria

Ono je ve skutečnosti velmi těžké narazit na takového partnera, který by vám vyhovoval v tolika bodech, ale pokud jsou vaše kritéria natolik neflexibilní, vlastně se ani nemůžete divit, že jste pořád sama. Proč jste se vlastně nikdy nezamilovala.

Nejste schopna důvěry

Neschopnost důvěřovat lidem je nejpravděpodobnějším důvodem, proč většina žen dosud nedokázala najít ten správný vztah. Možná je to váš případ, možná jste dokonce někoho zajímavého potkala, možná jste se do něj zamilovala, měla jste s tímto mužem super vztah, přemýšlela jste dokonce o svatbě, dětech a domečku s velkou zahradou.

Jak se naučit žít sama? Realizujte díky samotě své sny

Nakonec zjistíte, že jste se mýlila

Jenomže pak se všechno pokazilo. Za čas jste zjistila, že vám váš partner začal lhát, má bokovku a nejen jednu. Tolik jste mu věřila a nemohla jste pochopit, jak jste mohla být slepá, jak, jste tak mohla někomu důvěřovat. Jak vás mohl někdo, od koho byste to nikdy nečekala, tolik zradit.

Máte strach se zamilovat

Nyní máte strach se zamilovat, máte strach někomu dalšímu důvěřovat. Neschopnost důvěry je o to silnější u žen, které v minulosti zažily nějakou formu fyzického či psychického násilí.

Ne všichni jsou stejní

Jediným řešením, jak z takové situace ven, je nutnost pochopit, že ne všichni jsou stejní. Každý jsme jiný, a to že vás zradil někdo v minulosti, neznamená, že s vámi bude takto zacházet každý muž. Jestliže jste byla v minulosti týrána, nebude to pochopitelně lepší ze dne na den. Musíte si dopřát čas na uzdravení a pokud to nezvládnete sama, měla byste vyhledat profesionální pomoc.

Nízké sebevědomí

Vztah často vnímáme z naší vlastní perspektivy. Láska pro nás znamená, že má někdo v našem srdci své nesmazatelné místo. Totéž však platí i u protějšku, i on má v srdci pro vás totéž místo.

Nezasloužíte si lásku

Nicméně, pokud trpíte nízkým sebevědomím, můžete mít pocit, že si nezasloužíte, aby vás někdo miloval, abyste byla pro někoho důležitá tolik, jako on pro vás. Možná si říkáte, že jste příliš tlustá na to, aby vás měl někdo rád, že máte příliš řídké vlasy, oči blízko u sebe, odstáté uši či velký nos. Jakmile však takto začnete smýšlet, odrážíte od sebe všechny možnosti, které by vás mohly dovést ke stabilnímu vztahu. A nezapomeňte na to, že pokud si nebudete vážit sama sebe a mít se ráda, nebude to za vás dělat ani nikdo jiný. Hlavu vzhůru, každá máme své světlé a své stinné stránky.

Jak se mít ráda? Získejte větší sebevědomí během několika dní!

Možná lásku od sebe odháníte

Možná dokonce sama potenciálního partnera od sebe odháníte. Možná o vás měl skutečně někdy někdo zájem, možná vám o tom i řekl, ale vy jste to celé považovala za chybu, ať už vědomě nebo nevědomě.

Nemáte čas

Mít vztah a zamilovat se jedno od druhého nadmíru liší. Vztah vyžaduje určitou práci, kdežto láska vás může udeřit téměř kdekoli. Zkrátka nemít vztah je někdy důsledkem nedostatku času, energie nebo trpělivosti, které nejste ochotna investovat do vztahu.

Práce, rodina, práce, rodina, práce, rodina

Takto to bývá velmi často v případě lidí, kterým život zaplňuje práce a rodina. Myšleno tím rodina, jako děti, jelikož takoví lidé bývají často matky samoživitelky, případě tátové samoživitelé.

Práce, práce, práce, práce

Čas vám nemusí zabírat jen rodina. Může se jednat o kariéristu, který tráví téměř dny a noci v práci, může se jednat o člověka, který se snaží v pracovním životě dosáhnout maxima a na vztah už jaksi nezbývá ani čas, energie, natož trpělivost.

Tlačí nás společnost do něčeho, co nechceme?

Možná máte pocit, že nás společnost do něčeho tlačí. Že nás tlačí být matkami, když se na to ještě necítíme, když nám říká, že máme mít na prstu alespoň zásnubní prsten a tak podobně. Je to ale opravdu nutné? Je žádoucí mít vztah takřka za každou cenu? I když se na to ještě necítíme?

Kolem sebe máte tolik neúspěšných vztahů

Vždyť kolik lidí se spálilo, kolik vašich známých padlo kvůli nevydařenému vztahu až na samé dno. Možná proto raději upřednostňujete práci, cestování, zkrátka samotu.

Všechno zlé může být k něčemu dobré

Na druhou stranu, každý pád je tady od toho, aby nás něčemu naučil, aby z nás udělal lepšího člověka. A také lepšího člověka pro partnerství. Patrně si velmi rozmyslíte, jestli podrazíte svůj protějšek tak, jak ten bývalý podrazil vás. Možná z vás nakonec pády na nos připraví na ten správný vztah, vztah vám přímo šitý na míru, na muže, u kterého si budete moci odškrtnout (skoro) všechny kolonky.

Ohodnoťte tento článek:
2,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč jsem ještě nikdy neměla žádný vztah?