Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Proč nenosit tanga. Dejte přednost pohodlnějším kalhotkám

Veronika Tichá

Veronika Tichá

12. 3. 2015

Přestože je na trhu k dostání mnoho typů krásných a sexy dámských spodních kalhotek, tanga jsou stále mezi mladými dívkami oblíbené, přestože jejich nošení může způsobovat zdravotní rizika. Jaká to jsou?

Malé kalhotky, velké nebezpečí

Mohlo by se zdát, že pár šnůrek a kousek látky nepředstavuje žádné nebezpečí. Mnoho urologů a gynekologů ale před jejich nošením varuje, protože mají na svědomí různé typy zánětů močových cest i vaginálních mykóz. Na vině je především jejich těsnost. Intimní místa kvůli nim nemohou dostatečně „dýchat“ a následně dochází k zánětům.

Na šňůrkách se daří virům a bakteriím

Šňůrky u těchto kalhotek nejen že způsobují značné nepohodlí, ale také fungují jako přenašeč bakterií. Jelikož pochva a anální otvor se nachází v těsné blízkosti, různé viry a bakterie se prostřednictvím šnůrky mohou přenést z análního otvoru k pochvě, kde můžou způsobit výše zmíněné záněty.

Sportem ku kvasinkovým infekcím

Mnohem více se bakterie začínají množit při sportování, kdy dochází k větší produkci potu a v intimních partiích se tvoří vlhké prostředí, které je pro bakterie živnou půdou. Stejnou měrou jako genitálie jsou ohroženy i močové cesty. Dalším problémem, který se týká i jiných střihů spodního prádla, je neprodyšný materiál, zejména krajka. Ta je sice sexy, ale způsobuje mnoho potíží, kvůli kterým je nutné navštívit lékaře.

Dejte přednost bavlně

Výhody těchto miniaturních kalhotek jsou sice nesporné, nejsou vidět pod oblečením a váš zadeček v nich bude k nakousnutí, tyto funkce ale s přehledem splní i jiné střihy, a navíc bezpečně. Volte raději prodyšné materiály, nejlépe bavlnu. Kalhotky s nohavičkami nebo klasické s hezkým střihem na vás budou vypadat také báječně, budete se v nich cítit dobře a vyhnete se ordinacím gynekologů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč nenosit tanga. Dejte přednost pohodlnějším kalhotkám