Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v květnu 2017 vám připraví rakytníkovou kaši i kávu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

28. 5. 2017

Že už nevíte, co byste si dali k snídani? Nahlédněte do květnové krabice s překvapením Brandnooz Box, ve které najdete lahodnou ovesnou kaši s rakytníkem nebo novou rozpustnou kávu. Vše jsme pro vás vyzkoušeli a zhodnotili v recenzi.

Měsíc květen se už chýlí ke konci a je tu opět Brandnooz Box, krabice s překvapením plná jídla a pití. Nu, plná…

Tento měsíc se z několika důvodů úplně nepovedl. Téměř vždycky Brandnooz Box v recenzích chválím, ale tentokrát nemůžu jinak. Kdybych někomu objednala květnovou edici jako dárek, byla bych naštvaná – ostatně jako poměrně dost zákazníků na Facebooku.

Zaprvé kvůli množství produktů. Krabice stojí průměrně 279 korun a slibuje 8 až 10 nových výrobků. Celková hodnota věcí uvnitř tentokrát tuto cenovou hranici ani nepřekročila a výrobků je šest (časopis starý čtvrt roku nepočítám).

Zadruhé byl zmatek ve věrnostním programu. Někteří svůj produkt navíc vůbec nedostali, jiní (můj případ) dostali jen polovinu a ještě špatný typ.

A zatřetí chyběl jeden ze slibovaných výrobků kvůli zpožděnému dodání, a tak byl rychle nahrazen nějakým starším. To jediné chápu, protože takové problémy občas holt přijdou.

Nescafé Classic (100 g, cena v obchodě 99,90,-)

A teď k samotným výrobkům, u kterých také nebudu úplně sluníčková. Nejhodnotnějším produktem má být nová rozpustná káva od Nescafé.

Na první pohled káva vypadá jako známý typ Classic. Má však nový obal s kávovými třešněmi a chutí by měla být bohatší – je totiž dvojitě filtrovaná. Já osobně rozdíl nepoznám, nijak zvlášť z chuti unesená nejsem a bez mléka a cukru moc dobře nechutná. Snad jen vůně je opravdu příjemná.

Nestlé Fitness Cereálie (375 g, cena v obchodě 89,90,-)

Druhým výrobkem od značky Nestlé jsou cereálie Fitness. V boxu byly náhodně zařazené buď klasické cereálie nebo čokoládové. Škoda, že nedošlo i na dvě novinky: mix s ovocem anebo typ yoghurt.

Já dostala klasické, ve kterých nevidím žádnou novinku. Fitness cereálie nejsou nějak zvlášť ochucené, ale obsahují méně cukru než některé přeslazené pečené müsli. Ideální jsou ke kvalitnímu ovocnému jogurtu, ale pokud chcete hubnout, stačí i mléko. Obsahují celozrnný oves a několik vitaminů B.

Smarty Myslivecký a rybářský (2x 500 ml, cena v obchodě 2x 20,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Kdo by neznal nápojovou značku Dominika Haška. Netušila jsem ale, že kromě povzbuzovacích nápojů v plechovce má Smarty i chmelový nealkoholický nápoj. A vlastně není vůbec špatný.

Na výběr je buď jablečný, anebo citronový. V boxu byly vždycky dvě lahve, bohužel ale ne od každé příchuti jedna (což by příště šlo vyladit). Já zkoušela jablečnou, která chutnala podobně jako známá Sládkova limonáda. Byla jemně perlivá, po chmelu byla opravdu cítit a ani složení neměla špatné.

Snad jen škoda, že nápoj je opravdu dost sladký. Možná to při pití člověku nepřijde, ale obsahuje stejně gramů cukru jako třeba tlamolep Fanta. Na rozdíl od ní je ale Smarty vyrobený v Česku. A navíc #onbaví.

Dr. Oetker Ovesná kaše Rakytník (1 porce, cena v obchodě cca 15,-)

Asi nejsympatičtější výrobek v boxu, který však jeden nejmenovaný obchod rozdává zadarmo – takže jsem už znala z dřívějška.

Ovesné kaše si můžete jednoduše připravit sami doma, ale kdo nestíhá, přijdou mu jednou za čas vhod i varianty z obchodu. Nová řada od Dr. Oetkera mi z těch supermarketových kaší přijde asi nejlepší.

Kaše je méně sladká a obsahuje lněná semínka. Rakytníku je v ní tak akorát, aby ji příjemně dochutil. Konzistencí je ideální – ani příliš tekutá, ani příliš hustá. Stačilo přitom zalít horkou vodou a počkat jen tři minuty. V řadě pak existují i příchutě Açaí a Goji. Jediným minusem je, že po pár hodinách jsem už měla hlad. Ale tak to mívám u všech ovesných kaší, včetně těch domácích.

Ahmad Tea (6 sáčků, cena v obchodě cca 25,-)

Ledový čaj od Ahmad Tea není žádná novinka, zkoušeli jsme ho v Brandnooz Boxu už několikrát – naposledy loni v červnu.

Zařazený byl mix tří druhů – černý čaj, broskev s marakujou a citron s limetou. Stačí pytlík zalít studenou vodou, nechat pět minut louhovat a pak případně doplnit ledem, cukrem a citronem. Rázem máte kvalitní ledový čaj, žádný z koncentrátu.

Carla Čokoška (2x 20 g, cena v obchodě 2x 6,-)

Posledním výrobkem měly být nové bonbony Mixle Pixle Mini. Z technických důvodů se však nestihly dodat do květnového Brandnooz Boxu, a tak byly nahrazeny nějakým starším výrobkem náhodného výběru.

Někdo dostal chipsy a mentosky, další třeba omáčku na vaření. Já uvnitř našla dvě roztomilé Čokošky, které mají obaly nakreslené přímo podle návrhů dětí.

Velikostí jsou čokolády tak akorát malé, abyste se nebáli je dítěti dát jako sladkou odměnu. Výrobek není přehnaně sladký, konzistencí je jemný a obsahuje nejméně 31 procent kakaové sušiny (podobně jako třeba Orion). Vyrábí se v Česku.

K tomu všemu byl v boxu navíc i časopis 21. století. Což o to, tenhle titul je poměrně čtivý a zajímavý… Ale šlo o únorové vydání. Takže to trochu působí, jako by se ho po čtvrt roku válení se ve skladu zbavili.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v květnu 2017 vám připraví rakytníkovou kaši i kávu