×
WomanOnly

RECENZE: Brandnooz Box v lednu 2018 přinesl křupavé škvarky i březovou šťávu

Lahodná březová šťáva s mátou dodá vitaminy, pražené škvarky nebo pečené chipsy zase skvěle doplní líný večer u televize. Přečtěte si, co dalšího jste mohli najít v lednovém Brandnooz Boxu!

V zimě je potřeba pravidelně doplňovat vitaminy. A s tím vám může pomoci březová šťáva s mátou nebo třeba chutné cereálie. To a další výrobky najdete v lednovém Brandnooz Boxu, který je plný novinek z jídla a pití.

Vše přišlo jako vždy v zelené krabici vystlané dřevěnou slámou, aby se nic nerozbilo.

Nestlé Fitness Cereálie (375 g, cena v obchodě 89,90,-)

Tyto cereálie jsme zkoušeli už loni, proto se žádné velké překvapení nekoná. Já alespoň měla štěstí, že jsem tentokrát v Brandnooz Boxu našla čokoládovou variantu. Ta nově obsahuje o čtvrtinu více lupínků máčených ve směsi mléčné a hořké čokolády.

Cereálie Fitness obsahují méně cukru než některé přeslazené pečené müsli. Ideální jsou ke kvalitnímu bílému jogurtu, ale pokud chcete, stačí i mléko. Obsahují celozrnný oves a několik vitaminů B.

Arax Bio březová šťáva (0,3 l, cena v obchodě 32,-)

Máte už dost všemožných sladkých nápojů, které se tváří, bůhvíkolik vitaminů neobsahují, ale ve skutečnosti jsou akorát plné cukru? Pak je přesně pro vás březová šťáva od firmy Arax. Nápoj obsahuje 99,75 procenta březové šťávy a je bez přidaného cukru.

Chutná poměrně zvláštně a ne každému bude sedět. Protože není narvaný cukrem, může někomu připadat i trochu mdlý. Pro mě byl ale perfektní! Přesně takové to pitíčko na chuť na odpoledne do práce. Navíc obsahuje vitaminy C a B a minerální látky.

Nápoj se vyrábí ve třech variantách – s šípkem, mátou a kopřivou. Já měla štěstí na prostřední jmenovaný, ve kterém spíš máte voní než chutná, ale vůbec to nevadí.

McOzi Pražené škvarky (50 g, cena v obchodě 49,-)

Zato tahle novinka mi vysloveně nesedla. Křupavé škvarky na první kousnutí chutnají celkem jemně, ale jakmile se v ústech rozpustí, ucítíte výraznou pachuť vepřového tuku. Nejhorší pak je, že se jen horko těžko zahání.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Nápadu umístit pražené škvarky do Brandnooz Boxu ale dávám palec nahoru. Přesně o tom má ochutnávání být – najít v krabici něco, co bychom v obchodě jinak přehlédli a ani to nevyzkoušeli.

Adriana Celozrnné těstoviny (500 g, cena v obchodě 36,90,-)

Těstoviny od značky Adriana patří mezi ty nejpopulárnější. V boxu byly na vyzkoušení celozrnné špagety, které jsou vyrobené ze 100% celozrnné mouky. Jejich hlavní výhodou je vysoký obsah vlákniny a celkově větší prospěšnost zdraví.

Špagety chutnají podobně jako jiné celozrnné těstoviny. Oproti těm klasickým jsou ale samozřejmě trochu jiné – působí sladčeji a jsou o něco tužší. Ne každému sednou.

Lay’s Oven baked (65 g, cena v obchodě 24,90,-)

Nové chipsy od značky Lay’s jste už možná zahlédli v reklamě v televizi nebo na internetu. Jsou pečené v peci, a tak obsahují o 50 procent méně tuku. Koupit se dají solené, nebo se smetanou a bylinkami.

A právě ty jsem našla v Brandnooz Boxu. Žádný rozdíl oproti klasickým chipsům jsem necítila. Snad jen nebyly moc mastné (což ale ty od Lay’s obecně nebývají).

Maggi Snackito Thajská kari čočka (65 g, cena v obchodě 29,90,-)

Podobnou rychlovku od firmy Maggi jsme už zkoušeli – kuskus s rajčaty. Tentokrát došlo na čočku s kari. Pytlík stačí jednoduše zalít horkou vodou, nechat pár minut stát a máte rychlou, ale poměrně zdravou alternativu k různým tučným nebo sladkým svačinkám.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Kari je z čočky dost cítit, někomu může pak vadit až přehnaná vůně a chuť koriandru. Já ale tuhle exotickou variantu chválím – stokrát lepší než čočka s vejcem a okurkou z jídelny.

Amylon Bio puding rýžový (40 g, cena v obchodě 23,90,-)

Pokud máte rádi mléčnou rýži, po tomhle pudinku se utlučete. Rýžový pudink od Amylonu obsahuje skořici a kousky lyofilizovaného jablka, které je v něm opravdu cítit. Jemná, nepříliš sladká chuť připomíná čerstvě upečený štrůdl.

Pudink je navíc bez barviv, aromat i přidaného cukru. Cena je poměrně vysoká, na druhou stranu se ale výrobek honosí nálepkou BIO.

Kromě zmíněných výrobků byly v boxu také dva časopisy, které mezi zákazníky vyvolaly řadu stížností. Především pak několik let starý Čtyřlístek, který obsahoval i dávno prošlý a ztvrdlý bonbon – pro děti tedy celkem nebezpečná sladkost. Za mě stále platí: to raději nic než podobné zbytky z vydavatelství.

RECENZE: Brandnooz Box v lednu 2018 přinesl křupavé škvarky i březovou šťávu
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*