Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box vás v prosinci 2015 připraví na silvestra a dodá vitaminy

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

30. 12. 2015

Vánoce jsou už za námi, čas výborného jídla ale ještě nekončí – a prosincový Brandnooz Box tomu dobře pomáhá. Můžete díky němu ochutnat ovar s jablečným křenem nebo třeba krekry ve tvaru vloček. Všechny výrobky jsme jako vždy vyzkoušeli a zhodnotili!

Prosincová krabice s překvapením nese podtitul Vánoce, čas návratu domů. Symbolizovat má vánoční čas, kdy se rodina sejde u stolu, který se téměř prohýbá pod horou jídla. Spousta z něj se dá připravit právě z obsahu Brandnooz Boxu.

Kombinace výrobků je tak na jedničku co se týče druhů – skvěle se hodí právě během Vánoc nebo na blížícího se silvestra a Nový rok. Na druhou stranu je trochu škoda, že opravdové novinky tvoří jen malou část z obsahu. V mnoha případech jde akorát o nový obal nebo výrobek, který se příliš neliší od starších, jež značka vyrábí už dlouhé roky.

Spak Křen (140 g, cena v obchodě 32,90,-)

Obecně pálivá jídla nemusím, ale u křenu udělám vždycky výjimku. Zvlášť v zimě, kdy potřebujete protáhnout ucpaný nos a dodat vitaminy. Na Nový rok navíc tradičně vařím hovězí maso, ke kterému míchám křen s jablkem. A ejhle, tentokrát mě předběhl Brandnooz Box.

Netušila jsem, že taková lahoda ve sklenici existuje, ale od srpna Spak prodává i dvě křenové směsi – smetanovou anebo s jablkem. Právě jablečnou jsem tento měsíc našla v krabici a hned vyzkoušela. Jistě, čerstvý křen je pořád lepší, ale pokud chcete ušetřit čas nebo nechcete, aby se vám křen hned zkazil, tahle sklenice je výborná volba. Křen pálí tak akorát a jablko mu dodává neotřelý sladký nádech.

Kand Brusinky (190 g, cena v obchodě 36,90,-)

Křen využiju v novém roce, brusinky od Kandu ještě v tom starém. Zkuste jednohubky s kapkou olivového oleje, plátkem hermelínu a menší lžičkou brusinek – a na silvestra se po nich lidé utlučou.

Brusinky od Kandu akorát nejsou žádná velká novinka. Kupuji je už několik let, teď se akorát lehce změnil obal – a chuť je pořád stejná. Nejde tedy o žádné velké objevování, ale nakonec to nevadí, brusinky jsou opravdu dobré, nepříliš kyselé ani sladké. A pokud náhodou dostanete na konci ledna chuť na svíčkovou, oceníte, že se během měsíce nezkazily.

Jumex Unico Fresco (500 ml, cena v obchodě 48,-)

brandnooz-5

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Unico Fresco je exkluzivní řada mexické značky Jumex. Zahrnuty jsou do ní džusy i nektary, a to pokaždé v plechové lahvi, která výborně chladí a dá se snadno zašroubovat. V případě téhle speciální řady je navíc elegantně černá.

Do boxů byly náhodně zařazeny tři příchutě: pomerančový džus anebo nektary s brusinkou či granátovým jablkem. Já měla štěstí na poslední zmíněný, a to štěstí podtrhávám. Nejprve jsem nektaru moc nevěřila, čekala jsem přeslazenou ovocnou vodu, ale nakonec byl skvělý! Nektar byl příjemně nakyslý a šťáva byla v podstatě jen rozředěná vodou, takže během odpoledne jsem plechovku vyprázdnila.

Bohemia Zimní křupání (200 g, cena v obchodě 24,90,-)

V zimě Bohemia představila limitovanou edici preclíků a krekrů – samozřejmě se zimními motivy. Ochutnáte tak vločku nebo třeba zvoneček. Ideální pohoštění na silvestra nebo k vánočním pohádkám.

Chuťově nejde o nic příliš odlišného, výrobek chutná stejně jako klasický mix od Bohemie. Potěší ale hlavně děti nebo ty infantilnější z nás.

Petr Hobža Moravské brambůrky (175 g, cena v obchodě 32,90,-)

„Nejsme chipsy, jsme brambůrky!“ hlásají v reklamě Hobžovy brambůrky. Důraz na tradice a výrobu v domácím prostředí se firmě musí nechat, s tím je spojena i poměrně nízká cena a typická chuť výrobku.

Do boxu bylo zařazeno velké balení, perfektně využitelné na silvestra pro větší partu lidí. Někdo našel jemně solené, já měla štěstí na česnekové. A tak přesně chutnaly, česnek byl cítit až až. Osobně mi ale vadí, že brambůrky jsou příliš mastné a slané – sníst celé balení na posezení je jen pro odvážné.

Nescafé Classic 100% káva (150 g, cena v obchodě 89,90,-)

Nescafé od října prodává „nové výhodné balení“ rozpustné kávy. Zaprvé káva je dobrá, klasická chuť od téhle značky. Zadruhé balení je fajn pytlík se zapínáním na zip.

brandnooz-8

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Jenže oboje má svoje ale. Chuť je sice dobrá, ale kdo má rád opravdu kvalitní kávu, tuhle stejně nepochválí. Jde o klasické rozpustné Nescafé, akorát voňavější než to ve sklenici. Já osobně ho ocením v práci, kde mám nižší standardy, jelikož nemám moc času. Samotné ho ale pít nebudu, má trochu nahořklý ocas, takže raději doslazovat a zalít mlékem.

Co se týče obalu, ten je opravdu dobrý, ale nevidím tu výhodnost. Cenově pořád vyjde lépe rozpustné kafe ve sklenici (a chuťově to moc velký rozdíl nebude). Spíš bych na místě značky tlačila přenositelnost kávy. Díky plastovému pytlíku je lehká, dá se snadno dát do větší kabelky a zip vypadá, že do spotřebování kávy bude fungovat.

Meggle Smetana na vaření 10% (500 ml, cena v obchodě 28,90,-)

Smetanu od Meggle jsme už zkoušeli, v tomto případě jde o pomocníka k vaření. Chutná výborně, smetanou je opravdu cítit, a navíc má skvělý obal, který se dá znovu uzavřít, pokud vaříte jen pro pár lidí. Oceňuju i zkosenou stříšku, díky které mi smetana neukápla na podlahu.

Krtečkova svačinka Polomáčené sušenky (34 g, cena v obchodě 9,90,-)

A na závěr polomáčenky od Krtečka. Kupodivu mě chuťově nijak neurážely, čokoládová poleva byla fajn, celkově se chutí dost blížily těm od Opavie. Ale to složení… Na děti cílí roztomilý krtek na obalu, obsah je ale narvaný ztuženými tuky, o palmovém oleji ani nemluvě. Výhodou oproti jiným výrobkům je snad jedině ta velikost obalu, ve srovnání s konkurencí je výrazně menší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box vás v prosinci 2015 připraví na silvestra a dodá vitaminy