Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Cool Box představil lahodné jogurty s mascarpone nebo oštiepok na gril

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

4. 4. 2019

Teplé víkendy vysloveně lákají na grilovačku – a co ji tentokrát ozvláštnit pomocí uzených oštiepoků? Ty i další chlazené lahůdky najdete v jarním Cool Boxu, krabici s překvapením.

Krabice s překvapením Cool Box si našla své fanoušky a slaví už druhé vydání. Najdete v ní nejrůznější novinky, z nichž některé se rychle zabydlí ve vaší ledničce. Ať už jde o jogurty s jemným mascarpone nebo třeba pomazánku z kozího sýra.

Vše bylo i tentokrát zabalené v termokrabici, která vydržela (snad až na dva výrobky) den na poště. Byla vystlána pytlíky naplněnými chladivým gelem.

UGO salát Physalis s kokosem & Quinoa s červenou řepou (100 g & 220 g, cena v obchodě 69,90,- a 59,90,-)

Dvěma hlavními výrobky v chlazené krabici byly tentokrát saláty od firmy UGO. Jen ovocný s physalisem a kokosem, druhý slaný s červenou řepou a quinoou. Normálně mám výrobky od této salatérie celkem ráda, ale tentokrát se ani jeden nepovedl.

Oba byly podivně nakyslé, což je možná způsobené tím, že krabice strávila noc na poště. Co je ale hlavní minus, je fakt, že oba výrobky měly už jen den do data spotřeby. U těchto salátů to tak bývá, jsou čerstvě vyrobené. Ale i kdyby chutnaly dobře, jednoduše jsem je nestíhala sníst a nutila se do nich. Pro příště bych už jejich zařazení do Cool Boxu nedoporučovala.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Choceňská mlékárna Choceňský NUTY (250 g, cena v obchodě 33,90,-)

Představte si, že smícháte pomazánkové máslo, sladké kakao a oříšky. Vznikne výborná pomazánka, která je oproti například Nutelle trochu nakyslejší a připomíná téměř základ pro cheesecake.

Oříškové pomazánkové máslo z Chocně obsahuje až o dvě třetiny tuku i cukru méně než jiné sladké pomazánky a má také nižší kalorickou hodnotu. Chutná výborně na toastovém chlebu, ale i jen tak, samotné.

Král sýrů Hermadur (125 g, cena v obchodě 41,90,-)

Pokud máte rádi aromatické sýry, tenhle vás mile překvapí. Sice není ze žádné francouzské sýrárny, ale chutná výborně a blíží se i dražší konkurenci. Plíseň není nijak podivně sladká a vnitřek je poměrně tekutý, a to přestože je čerstvě koupený. Skvělý k červenému vínu.

Liptov Pološtiepok na gril (120 g, cena v obchodě 44,90,-)

A to není vše, v Cool Boxu najdete ještě jeden sýr – pološtiepok na gril. Jde o klasický slovenský oštiepok, uzený sýr z kravského mléka, který je však určený speciálně na gril. A ani pánví nic nezkazíte. S brusinkami chutnal skvěle, v krabičce je plnohodnotná večeře pro jednoho člověka.

Lučina Kozí (150 g, cena v obchodě 52,90,-)

Pokud jste na neobvyklé pomazánky, pak je tu Lučina vyrobená čistě z kozího mléka – a trochy soli. Na čerstvém, křupavém chlebu chutná výborně. Kozí mléko je z ní ale poměrně dost cítit, takže pokud vám vadí například v sýrech, nadšeni nebudete. Cena taky není úplně příznivá, ale u kozích produktů to tak bývá.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Bohušovická mlékárna PROTEIN tvaroh jahoda (140 g, cena v obchodě 19,90,-)

Dobrý tvaroh s jahodovou příchutí, který ale obsahuje skoro stejně cukru jako klasické jogurty, například od značky Jogobella. Chlubí se vysokým obsahem proteinu, což je určitě fajn, ale při srovnání s jogurty typu Skyr od Bohušovické mlékárny to vyjde nastejno.

Müller Jogurt Mascarpone (2x 130 g, cena v obchodě 2x 18,90,-)

V krabici jsme mohli najít dva kousky těchto jemných jogurtů – já měla štěstí na bílou a třešňovou variantu. Obě byly výborné, bílá mě možná zaujala ještě víc. Jejich devízou je přidané mascarpone, které jogurtu dodává sametovou konzistenci.

Hera Máslová (250 g, cena v obchodě 27,90,-)

Úplně nechápu zařazení kostky Hery do jarního Cool Boxu – není to žádná novinka a většinou v tuhle dobu moc nepeču. Navíc je máslová varianta stále rostlinný tuk, jen s máslovým aromatem navrch. Komu nevadí vyšší cena, raději sáhne po pravém máslu. Hera si však své zákazníky určitě najde. Jednodušeji se s ní pracuje a stojí skoro polovinu.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Flora 100 % rostlinná (400 g, cena v obchodě 59,90,-)

Podobný případ je i klasická Flora, kterou jsme taky mohli najít v této edici. Není to žádná novinka, pořád ten samý výrobek. Snadno se roztírá a například ve srovnání s konkurenční Ramou nemá tak výraznou pachuť.

Rama krémová 15% a 19% (2x 250 ml, cena v obchodě 2x 27,90,-)

A pokud byste chtěli nahradit kromě másla i smetanu, tak tady je novinka od Ramy. Jedna lze použít jako smetana na vaření – do nejrůznějších omáček nebo na zahuštění. Druhá lahvička je vhodná k vyšlehání krému na dort nebo šlehačky. Oboje fungovalo dobře, použití bylo jednoduché a navíc se dalo balení znovu zavřít. Chutí mi ale přijde lepší skutečná smetana anebo bezlaktózové náhražky od konkurence, například firmy Meggle.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Cool Box představil lahodné jogurty s mascarpone nebo oštiepok na gril