Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Romantické filmy v roce 2015. Co nového přinese filmový svět lásky?

Redakce

Redakce

5. 1. 2015

Pro nenapravitelné romantiky máme dobrou zprávu.I letošní rok bude filmovými premiérami nabitý k prasknutí. Připravte se s námi na ty nejlepší kousky! Letmo zakusíme erotiku, drama či krimi, ale zabrousíme i do pohádky. Těšte se s námi a vyberte z následujících příběhů.

50 odstínů šedi

Tisíce žen po celém světě se konečně dočkají filmové adaptace své oblíbené knihy 50 odstínů šedi autorky E.L. James, kterou tento román vynesl až do samých výšin spisovatelské slávy. Příběh Anastázie, plaché studentky literatury, a Christiana, sebevědomého a bohatého byznysmena, již několikrát oběhl celý svět. Nenechte si ujít jeden z nejslavnějších erotických snímků dnešní doby!

Anastázie začíná proti své vůli toužit po Christianovi, který neodolá mladé, stydlivé a zásadové studentce. Rázem vzniká erotický vztah mezi mladou dívkou a o něco starším mužem, který má ovšem své vlastní podmínky.

Datum premiéry: 12.února

FOTO: 50 odstínů šedi

Zdroj : CinemArt

Focus

Jaro nám přinese i komediální romantické drama Focus, kde zazáří Margot Robbie a Will Smith. Role profesionálního podvodníka, kterou získal právě Smith, byla nejprve nabídnuta Ryanu Goslingovi, po té dokonce i Bradu Pittovi a Benovi Aflleckovi. Všichni herci roli odmítli. Smithovi se role velmi vyplatila, je hodnocena jako jedna z jeho nejlepších.

Příběh filmu se točí okolo románku mezi podvodníkem z povolání a začátečnicí, která by se ráda vydala cestou tohoto netradičního řemesla. Na nějakou dobu dojde k odloučení páru a jak to asi dopadne, když se bývalí kolegové a milenci setkají znovu?

Datum premiéry: 5. března

Popelka

Byl by to špatný rok, kdyby filmový průmysl neuvedl na plátna alespoň jednu romantickou pohádku. Již mnohokrát ztvárněný, ale přesto nádherný příběh Popelky tentokrát natočil americký režisér Kenneth Branagh a do hlavní role obsadil nepříliš známou herečku Lily James, která se objevila například v historickém seriálu Panství Downton.

Jak to tak v popelce bývá, malá Ella ztratí otce a nezbývá jí nic jiného než zůstat se svou macechou a nevlastními sestrami, které jí dělají ze života peklo. To se ale má brzy změnit. Klasický americký námět s žebračkou, dýní a kupou myší nás jistě nezklame.

Datum premiéry: 19. března

FOTO: Cinderella

Zdroj: Falcon

Inherent Vice

V dalším romantickém krimi dramatu si zahrála snůška známých herců. Hlavní role obsadili například Owen Wilson, Joaquin Phoenix nebo Reese WitherspoonMožná vás překvapí, že ačkoliv Witherspoon hraje hlavní roli, své scény natočila během čtyř dnů. Její kolega Phoenix jí dokonce přemlouval, aby si prosadila změnu příběhu a hrála více. Ona sama ale nechtěla.

Film se odehrává v jádru Los Angeles v sedmdesátých let minulého století. Město je téměř přehlcené drogami a nelegálním obchodem s nimi. Na scéně se objevuje postava detektiva Larryho ‚Doca‘, který vyšetřuje zmizení své bývalé přítelkyně.

Datum premiéry: 2. dubna

FOTO: Inherent Vice

Zdroj: Warner Bros. CZ

Jimmyho tančírna

Poslední snímek, který vám doporučíme, vznikl ve spolupráci britských a irských filmařů v minulém roce. Toto historické drama nám představí hned několik romantických námětů. Lásku k tanci, lásku k ženám a lásku k vlasti. Ve filmu se setkáme s netradičním obsazením a procestujeme hned několik zemí najednou.

Odvážný aktivista Jimmy Gralton si před vypuknutím Irské občanské války otevře na irském venkově tančírnu, kde se lidé můžou bavit nejen tancem. Jeho jednání se však nelíbilo ani církvi, ani státu. Jimmy tedy utíká ze země. Vrátí se vůbec někdy zpět do rodného Irska?

Datum premiéry: 5. února

FOTO: Jimmys_Hall

Zdroj: Film Europe

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Romantické filmy v roce 2015. Co nového přinese filmový svět lásky?