Menu
WomanOnly
Domácnost

Rozdíl mezi epilací a depilací. Co je pro nás vhodnější?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

4. 3. 2015

Doby, kdy byla v kurzu „zarostlá přirozenost“, už jsou několik desetiletí za námi. Možná si ale říkáme, jak byl život bez holicích strojků jednoduchý. Dnes máme spoustu možností, jak se nežádoucího ochlupení zbavit, ale dokážeme se v nich orientovat?

Depilace

Depilace je rychlý a jednoduchý způsob odstraňování chloupků, velkou nevýhodou však je, že musí být častěji opakován. Při depilaci totiž dochází k odstraňování pouze viditelné části chloupku, takže kořínek zůstává zachován a za krátký čas chloupek vyroste znovu, u některých žen navíc ještě tmavší a silnější.

Podle druhu depilačního postupu se depilace dělí do dvou skupin – fyzická a kosmetická. Fyzická depilace zahrnuje holení a vytrhávání, pro kosmetickou depilaci je typické používání chemických přípravků jako jsou pěny, gely nebo krémy, které působí na strukturu chloupku a způsobují jeho lámání. Nové chloupky dorůstají bez drsného efektu a ošetření musí být opakováno teprve po 10 až 14 dnech.

Epilace

Epilace je velice důkladný způsob odstraňování chloupků i s kořínkem, jedná se ovšem o časově náročnou a celkem bolestivou metodu, vaše pleť ale bude hladká až šest týdnů.

K epilaci se používají epilační strojky, které postupně vytrhají všechny chloupky, nebo také nejrůznější vosky. Epilace má jednu zásadní výhodu – pokud budete pravidelně epilovat, budou vaše chloupky dorůstat mnohem pomaleji, zřídnou a zjemní. Epilace, na rozdíl od depilace, není vhodná pro celé tělo, například na intimní partie se nedoporučuje.

V dnešní době už existuje možnost trvalého odstranění nežádoucích chloupků, a to pomocí epilace laserem. Sice nepatří k nejlevnějším procedurám, ale z dlouhodobého hlediska ušetříte za nákup žiletek, epilačních strojků nebo vosků a budete mít jednou provždy klid. Laser, který přitahuje pigment nacházející se v kořínku, kořínek úplně zničí. Tento způsob se tedy hodí především pro ty, kteří mají tmavé chloupky a světlou pokožku.

Bezbolestně nebo dlouhodobě

Takže jaký je závěr? Každá žena si musí zvolit sama, co je pro ni příjemnější, jestli přetrpět menší bolest a zbavit se chloupků na delší dobu, nebo obden trávit deset minut v koupelně a riskovat pořezání. Můžete také využít třetí možnost – nechat vše tak, jak je. Ušetříte čas i peníze a přírodní porost vás bude v zimních měsících hřát. Za pár dní ale přichází jaro…

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rozdíl mezi epilací a depilací. Co je pro nás vhodnější?