Menu
WomanOnly
Krása

Sušení vlasů přes sítko: Překvapující způsob jak vytvořit krásný vlnitý účes!

Kateřina Machová

Kateřina Machová

12. 4. 2021

Občas toužíte po krásných vlnitých vlasech, ale nemáte kulmu a kvůli pár účesům za rok si ji nechcete pořizovat? Možná vás překvapí fakt, že to jde i bez ní a dokonce i bez notoricky známých natáček! A jak? Použitím obyčejného kovového sítka!

Influencerky mají jasno

Nejedna lifestylová influencerka na sociálních sítích předává tipy a triky, jak na vlnité vlasy za pomocí obyčejného sítka. Jde o módní trik poslední doby, který možná vypadá bizarně, ale opravdu funguje. Odměnou za to, že možná budete svým stylistickým metodám k pousmání, vám bude ušetřeným pár set až tisíc za kvalitní kulmu…a krásný účes! „Kulmování“ trvá přibližně stejnou dobu jako s klasickou kulmou (možná dokonce o něco méně) a vydrží také tak.

Jak na sušení vlasů přes sítko?

Nejprve si vlasy umyjte tak, jako obvykle. Poté ji jemně vysušte – na fén ale v této fázi zapomeňte! Použijte obyčejný ručník, v němž z vlasů vymačkáte vodu. Důkladně rozčesejte. Do vlasů poté vetřete trochu tužidla. A jde se na to! Jděte do předklonu. Vlasy vždy uchopte tak, jako když si chcete dělat culík. Připravte sítko a do něj vlasy jednoduše hoďte. Držte blízko hlavy a postupně zespoda a ze stran fénujte. Nikdy ale ne ze shora bez sítka, vlasy by jednoduše zplihly. Postupně natáčejte hlavu tak, abyste vlasy vyfénovala dostatečně ze všech stran. Postupně vám vlasy doschnou úplně. Zapomeňte na hřeben a vlasy jen jemně prohrábněte, abyste jim dodala objem. Na závěr použijte tužidlo ve spreji. Výsledkem bude objemná vlnitá hříva, kterou okouzlíte naprosto všechny v místnosti. Nezapomeňte se o vlasy pravidelně starat, pod tíhou běžné péče, jako je fénování, kulmování apod. totiž ztrácejí sílu. Na oslabené vlasy můžete použít jednu z našich masek na vlasy.

Pro inspiraci omrkněte toto video:

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Sušení vlasů přes sítko: Překvapující způsob jak vytvořit krásný vlnitý účes!