×
WomanOnly

Zeštíhlete kulatý obličej pomocí vlasů

Zdravé a krásné vlasy, jídelníček na vlasy
Zdroj: Shutterstock.com

Zdá se vám, že máte příliš “naducané” tváře nebo kulatý obličej? Dobrá zpráva je, že můžete zeštíhlit obličej i bez odtučňovacích kúr s pomocí správného střihu. Jak na to? Zeptali jsme se odborníků.

Zdroj: Shutterstock.com
Díky správnému účesu můžete opticky zeštíhlit obličej. Poradíme vám, jak na to!

Čtyři tvary obličeje

Tvary obličeje dělíme do čtyř základních skupin – oválný, kulatý, hranatý a srdcovitý. Přestože existuje obrovské množství různých účesů a střihů, rozhodně ne všechny se hodí pro každý tvar.

Vlasová stylistka Jana Burdová, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku, si pro vás připravila pár rad a triků, jaký styl účesu vybrat pro kulatý obličej, na co si dát pozor a jak díky vlasům během chvilky opticky zeštíhlet.

Zjistěte, jaký je tvar vašeho obličeje

Základem pro další zeštíhlovací kroky je zjistit, jaký máte tvar obličeje. Vyzkoušejte si jednoduchý test: vlasy sepněte dozadu nebo stáhněte čelenkou. Stoupněte si před zrcadlo a pomocí suchého mýdla nebo tužky na oči na něj obkreslete obrysy svého obličeje. Pak změřte napříč čelo v jeho nejširší části, tzn. zhruba v polovině mezi obočím a linií vlasů. Výsledek si poznamenejte.

vlasy-myti-kadernice-kosmetika-sampon
Následně změřte vzdálenost lícních kostí těsně pod spodní hranicí očí. Třetím rozměrem je vzdálenost čelistí v jejich nejvyšších bodech, tzn. zhruba v polovině mezi pusou a nosem. Poslední údaj se měří od nejvyššího bodu vlasové linie k nejnižšímu bodu brady. Pak už stačí jen jednotlivé vzdálenosti porovnat. Kulatý obličej máte, jestliže se všechny čtyři naměřené údaje téměř shodují.

Pro kulatý obličej zvolte asymetrický účes

Jaká jsou tedy pravidla účesu pro tento tvar? Nejdůležitější je zúžit účes po stranách tak, aby kontura neměla symetricky kulatý tvar. Pokud chcete ofinu, pak raději delší, směřující ven z obličeje. Nikdy by neměla být rovná, dejte raději přednost asymetrii.

Čím hubenější postava, tím delší vlasy

Délku vlasů přizpůsobte postavě. Jste-li vysoká, klidně můžete nosit dlouhé vlasy. Drobnější postavě sluší délka maximálně po lopatky, ideálně nad ramena. U kulatého obličeje se při výběru účesu řiďte také pohledem z profilu. Většina žen s tímto tvarem obličeje potřebuje střih, který zvětší objem vlasů na temeni, což perfektně vyvažuje případnou druhou bradu. U krátkých střihů je tedy třeba nechat vlasy v oblasti týlu delší. Nikdy si nenechávejte vystříhat krk, stejně jako oblast kolem uší.

Pokud toužíte po kudrnatých vlasech, Jana Burdová doporučuje udělat z nich přednost, tzn. natočit vlasy a pomocí tužidla maximálně zvětšit jejich objem. Tento postup využívá princip kontrastu – vedle obřích kudrlin se bude i ten nejkulatější obličej zdát drobnější.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*