Menu
WomanOnly
Esoterika

Zvěrokruh a komunikace. Jak se dorozumívají jednotlivá znamení?

Komunikace je základním dorozumívacím prostředkem mezi lidmi. Ať už se jedná o tu verbální nebo neverbální. Někdo pusu nezavře, jiný mlčí, ale to neznamená, že nemá co říct. Proč se lidé hádají, nerozumí si ve slovech nebo si neříkají pravdu? Pojďte se podívat, jak vládnou slovy jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Přímější znamení než je beran snad ani neexistuje. Právě beraní hlava s pevnými rohy na vás zaútočí zepředu a šokuje vás naprostou otevřeností v komunikaci. Narovinu vám řekne od plic, co si o vás myslí, a to zcela bez servítek. Berani jsou asertivní, potřebují hodně mluvit, jejich slova jsou však upřímná a mířená od srdce. Nemají co skrývat…

Výkladový slovník pro ženy: Co si muži myslí, když ženám říkají miluji tě?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Komunikace býka bývá promyšlenější. Býci jsou dobří diplomaté a řečníci, zvažují však každé slovo a přemýšlí, co se jim říct vyplatí, a co nikoliv. Umí naslouchat a v komunikaci využívají empatii. Někdy působí těžkopádně nebo afektovaně, ne vždy si dovolí být tak přímí jako berani.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci jsou mistři slova a už od narození pusu nezavřou. Naučí se brzy mluvit a zvídavě se na všechno vyptávají. To jim obvykle zůstává až do dospělosti. Bývají dobrými řečníky, jazykovědci, překladateli, diplomaty a vyjednavači. Zkrátka a dobře, ukecají vás…

Jak vykládat z karet? Naučte se všechny metody

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Rak komunikuje především srdcem. Proto bývá zpočátku opatrný a neotevírá se hned. Jakmile jej někdo zraní, obtížně hledá důvěru, mlčí, schovává se a uzavírá do sebe. Když se vám otevře, dokáže vyjádřit i ty nejniternější myšlenky a opravdové, hluboké city. Raci bývají dobří podnikatelé, srdečně komunikují s druhými a mají většinou velkou schopnost empatie a srdce na dlani.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lev mluví často a rád, ale většinou jen o sobě. Bývá typickým chrličem mnoha slov bez valného významu, často také zvyšuje hlas nebo mluví nahlas. Vyzrálejší typy lvů komunikují s přirozenou hravostí, lehkostí, hereckým nasazením či s pravou moudrostí. Lev využívá svých komunikačních darů v mnoha uměleckých anebo i kantorských profesích. Bývá ve slovech hrdý, upřímný, otevřený a přirozený.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny bývají skoupé na slovo, distingované a rády se vyjadřují spisovně. Jejich řeč bývá suchá a monotónní, komunikace zaměřená spíše technicky, vědecky a prakticky. Požadují jasné, srozumitelné a jednoduché východisko či řešení. Umí řečnit i diplomaticky vyjednávat, můžete se na ně vždy spolehnout. Znají pojmy a cizí slova, občas máte pocit, že se bavíte s encyklopedií a nikoli s člověkem.

Horoskop na rok 2019. Jaký bude příští rok?

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy si potrpí na jemnou a společensky vhodnou konverzaci, rády diskutují a řeší celospolečenské i politické otázky. Intelektuální debaty a slovní hříčk, to je něco pro ně. S přirozenou lehkostí dokáží komunikovat na úrovni, nebrání se vyjadřovat otevřeně, avšak s jistým šarmem, asertivitou a empatií. Bývají dobrými moderátory, dabéry, herci i řečníky.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíří slova mohou být i velmi jedovatá a zraňující. Není radno si s nimi něco začínat. Jejich charisma i schopnost jít do začné hloubky pod povrch běžně vnímaných věcí se promítá i do jejich způsobu komunikace. Umí to se slovy, poblázní vás. Mohou být zdatnými manipulátory i obchodníky. Oni totiž dobře ví, že slova mají magickou moc, a záleží jen na tom, jakým způsobem s nimi zacházíme…

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

O střelcích se říká, že srší humorem a vtipem. Bývají ozdobou každé společnosti. Jejich žertíky jsou proslulé, od plic a pořádně nahlas se smějí, v komunikaci vždy trefí hřebíček na hlavičku s naprostou přesností, jak se říká – přesně míří do terče. Nezřídka tím ale mohou leckoho nevhodně zasáhnout. Mluví nahlas, srdečně a s nasazením, říkají věci narovinu a mají smysl pro čest a spravedlnost. Málokdy vědomě lžou nebo podvádějí. Vždy se s nimi domluvíte – alespooň mají na tom velkou snahu.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozoroh je v komunikaci hodně opatrný. Svá slova promýšlí a potřebuje mít pocit kontroly. Umí být velmi přímý, tvrdý, občas i empatický. Obvykle však zareaguje tvrdě, a tím mnohdy druhého nechtěně zraní. Ve své perfekcionistické snaze se ale dokáže naučit komunikovat tak, aby zvládal politiku, diplomacii, vysoké manažerské funkce a obchod levým zadním kopýtkem. Může být i dobrým redaktorem, reportérem, komikem či komentátorem. Se slovy to prostě umí, a to na úrovni. Má rád diskuze i hluboké filozofické debaty.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

O vodnářích se tvrdí, že rádi experimentují. A to platí i o slovech a komunikaci. Hodně a rádi mluví, topí se v nekonečných teoriích a hlubinách vesmíru, milují vášnivé diskuze a v komunikaci používají nová slova, zkratky nebo cokoliv neobvyklého. Umí naslouchat a vcítit se, ale někdy nemají trpělivost na to dělat druhým vrbu. Jsou to takoví neklidní reportéři…

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby toho moc nenamluví. Ostatně právě tohle se o nich přece říká. Pokud nehrají v jejich horoskopu roli další aspekty, komunikují spíše poskrovnu a častěji mlčí. Umějí totiž velice dobře naslouchat. Namísto prázdného tlachání, kterému se občas nevyhne každý, empaticky a diplomaticky zvažují svá slova. Ale někdy se nechají unést a ve slovech proplouvají na vlnách duchovna, emocí a romantiky…

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zvěrokruh a komunikace. Jak se dorozumívají jednotlivá znamení?