Menu
WomanOnly
Domácnost

9 nápadů, jak provonět celý byt

Veronika Tichá

Veronika Tichá

3. 3. 2015

Trávíte raději čas v prostředí, které je příjemně provoněné nebo v místnosti, kde se nevětrá? Pravděpodobně si vyberete první možnost. Máme pro vás 8 tipů, jak si krásně provonět byt.

1. Vonné svíčky

Vonné svíčky různých barev, vůní a velikostí se dají pořídit v drogeriích, trafikách i večerkách, není nic jednoduššího. Pokud ale chcete, aby svíčka voněla déle než dvě minuty, nakupujte raději v obchodech, ve kterých se zároveň nedá pořídit také dvacet deka točeňáku.

2. Aroma lampy

Jsou oblíbené jako designové doplňky bytu. Na trhu existuje nepřeberné množství esenciálních olejů nebo vosků, které vám provoní byt během krátké chvilky.

3. Aroma difuzéry

Nádobky s vonnou esencí s dřevěnými tyčinkami, ze kterých se vonná tekutina odpařuje do bytu, jsou vhodné spíše do menších místností.

4. Katalytické lampy

V poslední době získávají na velké oblibě, protože voní opravdu velmi intenzivně. Vůně se uvolňuje z esencí ze žhnoucího knotu. Do interiéru vypouští vůně, nikoliv škodliviny. Jen pozor na kočičí ocásky a podobné části těla, které dobře zažehávají.

5. Potpourri

Vonné směsi bylin, koření, drobných plodů, kousků ovoce, vonného dřeva a suchých květů, vložené do krabiček, misek nebo sáčků. Když přestanou vonět, lze do nich přidat kapky vonných olejů.

6. Svařené koření

Byt provoníte také svařením koření na svařák a přidáte citronovou nebo pomerančovou kůru. Horkou vodu v mističce pak můžete postavit na topení, odkud se bude pomalu uvolňovat do bytu. Můžete svařit také samotný hřebíček, který navíc odpuzuje hmyz.

7. Kůra z citrusů

Na topení položte talířek s kůrou z citronů a pomerančů, esence se bude zahříváním pomalu uvolňovat do bytu. Totéž můžete udělat například s mletou kávou nebo jakoukoliv jinou kuchyňskou ingrediencí, která má pro vás příjemnou vůni.

8. Vonná sůl

Do svícnů na čajové svíčky nasypte vonnou koupelovou sůl. Výsledek je hezký na pohled a krásně voní.

9. Květiny

Čerstvé květiny natrhané na louce nebo pěstované v květináči vám dokážou provonět úplně celý byt. Pokud jste alergičtí, dejte přednost umělým nebo sušeným, které můžete pokapat esenciálními oleji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 nápadů, jak provonět celý byt