×
WomanOnly

Bolestivá menstruace: Víme, jak zmírnit potíže přírodní cestou

bolest při menstruaci a křeče
Zdroj: Shutterstock.com

Když dorazí vaše dny, udělaly byste cokoli, co by vaše bolesti alespoň o trochu zmírnilo? Zapomeňte pro jednou na růžové pilulky a vyzkoušejte alternativní medicínu.

bolest-menstruace-bricho

Bylinky akutní potíže sice nevyléčí, mohou však pomoci při odstranění příčin bolesti. Pokud začnete s jejich užíváním s předstihem, opakujících se bolestí vás zanedlouho zbaví.

Pijte čaj z pupalky

Pupalka dvouletá menstruační bolesti výrazně zmírňuje. Užívat ji můžete buď jednou denně v kapslích vždy sedm dní před začátkem cyklu, nebo popíjet v podobě čaje. Zde však účinek přichází za delší dobu, takže s jejím užíváním je třeba začít ještě o týden dřív. Kapsle i čaj seženete v lékárně nebo v bylinkářství.

Kapky na míru

Pro zmírnění bolestí jsou také vhodné kapky, které obsahují směsi bylin. V bylinkářství se poptejte především po těch, které obsahují výtažek z natě z kokošky, kopřivy, květu heřmánku nebo z natě třezalky. Bolest ztiší a srovnají hladinu hormonů.

Kapky se užívají buď celý měsíc v menších dávkách, nebo ve vyšším množství týden před začátkem cyklu.

S bolestivou menstruací setkalo přes 75 % žen. Bolesti jsou způsobeny tím, že sevření kapilár v děložní sliznici, ke kterému během menstruace dochází, způsobuje jejich nedokrvení.

Můžete si také nechat umíchat speciální Bachovy květové esence. Stačí jen vyplnit jednoduchý test, ve kterém popíšete konkrétní potíže, a na míru vám pak budou umíchány kapky, které užíváte několikrát denně celý měsíc.

Když křeče neustupují

Pokud je bolest stále ještě intenzivní, vsaďte na maliník. Čaj z jeho sušených listů snižuje krvácení a obsahuje navíc i množství vitamínů.

Tip! Omezte kávu a kolu. Kofein má povzbuzující účinky, takže může bolest znásobit.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*