Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak se zbavit endometriózy s pomocí bylinek. Vyhněte se operaci

Trpíte bolestivou menstruací, bolestmi v podbříšku, bolestmi při pohlavním styku popřípadě jste nalezla krev v moči? Může se jednat o endometriózu. Toto onemocnění je způsobenou částečkami děložní sliznice mimo dělohu. Endometrióza se však dá v každém stádiu léčit! 

Co je to endometrióza a jak probíhá?

Jde o bolestivé onemocnění, které se projevuje výraznou bolestí a křečemi v podbřišku při menstruaci, nebo stopami krve v moči. Endometrióze je jedno z nejčastějších gynekologických onemocnění, které je způsobeno tím, že se děložní částice nacházejí mimo dělohu. Původ tohoto onemocnění je bohužel stále nejasný, naproti tomu se dá velmi snadno léčit, stačí neignorovat příznaky.

Několik fází nemoci

Endometrióza může mít hned několik stupňů závažnosti, podle kterých se následně nasazuje příslušná léčba. Pokud je onemocnění teprve v první fázi, můžou být jeho příznaky tak slabé, že nemusí být ani lékařsky korigovány a časem vymizí samy. Léčbu můžete podpořit tím, že si budete připravovat bylinné odvary a obklady, které zmírní bolesti natolik, že vás nemoc nebude obtěžovat.

V některých případech se však endometrióza rozvine do pokročilých fází, se kterými si už sama neporadíte a musíte navštívit lékaře. Jsou známé i případy, ve kterých žena bolestmi protrpí i dva týdny z měsíce, to je potom návštěva lékaře téměř samozřejmá. Podle závažnosti stádia vám váš lékař doporučí konzervativní léčbu, nebo v nejtěžších případech i chirurgický zákrok.

Bylinkami nic nezkazíte

Ať už jste v jakémkoli stádiu nemoci, můžete vaši léčbu podpořit pomocí bylinných medikamentů. Bylinky totiž zabraňují šíření a růstu bolestivých ložisek, a tak by se vám onemocnění nemělo rapidně zhoršovat. Nechte si tedy u své bylinkářky namíchat vhodnou směs bylinek proti endometrióze.

Bylinkářky nejčastěji doporučují nejprve posílit hormonální oblast. O to by se měl postarat měsíček lékařský, nebo jeřáb, které obecně posilují imunitu. Dále si pročistěte organismus odvary z břízy, nebo lopuchu. Takto pročištěný organismus si bude moct lépe bojovat se svými neduhy.

Bolestivá menstruace: Víme, jak zmírnit potíže přírodní cestou

Na zmírnění příznaků endometriózy jsou nejúčinnější sedací gynekologické koupele. Dále se doporučuje užívat bylinky, které mají proticystické účinky. Cysty totiž endometriózu často doprovází. Vyzkoušejte například maralí kořen, ořešák americký, nebo vřes. Ani protizánětlivé bylinky byste neměla vynechat – jedná se o rakytník, olši, nebo vinnou révu.

Vřes jako magická a léčivá rostlina. S čím nám pomůže?

Když je nutná operace endometriózy

Pokud ovšem selžou všechny bylinky i konzervativní léčba pomocí medikamentů, lékaři musí zasáhnout chirurgickým zákrokem. Ten se vykonává laparoskopicky, kdy se pomocí laparoskopu nejprve diagnostikuje přesné místo výskytu ložisky bolesti. Případně můžou lékaři toto ložisko odstranit. Celý zákrok probíhá pod celkovou anestezií a rekonvalescence je téměř bezbolestná.

Ohodnoťte tento článek:
2,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit endometriózy s pomocí bylinek. Vyhněte se operaci