Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Masážní podložka uleví od bolesti a podpoří krevní oběh. Jak vybrat tu nejlepší?

Kvalitně provedená masáž je přínosem pro tělo i mysl – uvolní ztuhlé svaly po celodenním sezení u počítače, pomůže od bolesti zad a krku, navodí dobrou náladu a zažene stres způsobený běžnými starostmi. Profesionální masáž si bohužel nelze dopřávat každý den. Její alternativu však může představovat vlastní masážní podložka, která práci maséra do jisté míry nahradí. Jaké druhy masážních podložek existují a jak vybrat tu pravou?

Druhy masážních podložek

Pokud vás trápí bolesti zad, potřebujete uvolnit ztuhlé svalstvo nebo si zkrátka chcete po práci dopřát trochu odpočinku, je pro vás masážní podložka ideální pomůckou. Masážní podložky jsou k dispozici ve dvou základních typech:

 • akupresurní masážní podložky
 • elektrické masážní podložky

Akupresurní masážní podložky fungují na principu masáže akupresurních bodů pomocí tlaku, kdežto elektrické masážní podložky nabízejí různé masážní programy a jsou napájeny z elektrické sítě. Elektrické masážní podložky lze pak dále dělit podle toho, na jaké části těla jsou určené, podle různých speciálních funkcí a tak dále. Kromě klasické masážní podložky na záda tak můžete zvolit například speciální masážní podložku na nohy, masážní podložku do auta nebo masážní podložku do vany.

Masážní podložka je levnější a skladnější, avšak neméně účinnou alternativou masážního křesla. Můžete ji jednoduše přenášet z místa na místo a nezaplatíte za ni majlant, přesto vám poskytne kvalitní masáž a pomůže uvolnit celé tělo.

Watsu masáže podpoří fyzické i psychické zdraví. S čím vším pomohou?

Akupresurní masážní podložka

Akupresurní masážní podložka působí na akupresurní body pomocí tlaku. Zjednodušeně řečeno si na podložku sednete či lehnete a výstupky, které jsou součástí podložky, stimulují tlakové body. Jedná se o techniku vycházející z tradiční čínské medicíny, jejímiž poznatky se řídí také rozmístění výstupků na podložce. Akupresurní masážní podložky mohou být určené na celé tělo, na záda či pouze na chodidla.

Cílem akupresury je podpořit tok životní energie a zlepšit celkový zdravotní stav člověka. Podle příznivců této techniky lze očekávat zmírnění či úplné odstranění tělesné bolesti včetně bolesti svalů a kloubů. Zároveň by se díky stimulaci akupresurních bodů měla podpořit celková obranyschopnost organismu a snížit riziko různých chorob.

Konkrétně lze od akupresury, potažmo akupresurní podložky očekávat následující účinky:

 • zmírnění různých druhů fyzické bolesti
 • vyplavení endorfinů a následné zlepšení nálady
 • celkové zlepšení psychického stavu
 • podpora imunitního systému
 • prevence různých onemocnění

Jedná se o alternativní léčebnou metodu, o jejíž účinnosti neexistují spolehlivé vědecké důkazy. Proto se i k akupresurním podložkám mnoho lidí staví skepticky. Určitě je však možné na tento typ masážní podložky nahlížet o něco prozaičtěji a považovat ji za pomůcku sloužící k lepšímu prokrvení a uvolnění svalů, které mohou bolet například kvůli sedavému zaměstnání či nadměrné fyzické zátěži.

Elektrická masážní podložka

Tento typ masážní podložky je napájen z elektrické sítě a s trochou nadsázky jej lze označit za náhradu profesionálního maséra. Dokáže ulevit nejen od bolesti zad, ale také od bolesti krku či nohou. Stačí si sednou nebo lehnout, nastavit masážní program a relaxovat.

Elektrické masážní podložky lze na základě jejich funkcí rozdělit do několika dalších podtypů. Existují například elektrické masážní podložky s vyhříváním, které oceníte především v zimě, popřípadě voděodolné masážní podložky, které lze používat ve vaně. Zároveň si můžete vybrat mezi podložkami na sezení (na křeslo, kancelářskou židli či do auta) a celotělovými masážními podložkami, na kterých lze ležet na zemi či v posteli.

Účinky elektrické masážní podložky jsou následující:

 • uvolnění ztuhlých svalů
 • snížení stresu
 • zlepšení spánku
 • podpora krevního oběhu
 • zlepšení nálady

Konkrétní funkce se mohou u jednotlivých masážních podložek lišit. Většina z nich však umožňuje nastavení rychlosti vibrací a intenzity masáže. Mezi další běžné funkce elektrických masážních podložek patří různé masážní programy (vícesměrové hnětení, poklepávání, jemné válcování, mačkání apod.). Vždy si tedy budete moci dopřát takový druh masáže, který vám zrovna přijde vhod.

Zázrak jménem FOREO: V čem je unikátní a jak ho správně používat?

Jak vybrat masážní podložku?

Jak vyplývá z výše zmíněného, typů masážních podložek je nespočet, proto je nutné pečlivě zvážit své potřeby a požadavky. Při výběru masážní podložky se řiďte následujícími kritérii:

 • Jakou část těla má podložka masírovat?
 • Má mít nějaké speciální funkce? Jaké?
 • Do jakého prostředí je masážní podložka určená?

Masážní podložky mohou být určené pro masáž celého těla, nebo jen některých částí, typicky zad či nohou. Některé disponují speciálními funkcemi, jako je například nastavitelná intenzita vibrací nebo možnost vyhřívání. Zároveň je lze využívat v různých prostředích – na křesle, židli či v autě, v posteli nebo vaně.

V neposlední řadě také zvažte, jakou částku jste ochotni za masážní podložku utratit. Jednotlivé výrobky se mohou cenově velmi lišit, proto není od věci stanovit maximální cenu a vybírat pouze v daném cenovém rozsahu.

Obecně lze masážní podložky označit za cenově dostupné. Pokud si tedy nevíte rady s výběrem, můžete si jich pořídit více. I v případě, že si koupíte několik různých modelů, zaplatíte méně než za pravidelné návštěvy masážních salonů.

Výběr masážní podložky do značné míry usnadní recenze, z nichž se dozvíte i informace, které v popisu zboží nemusí být uvedené. Díky nezaujatému hodnocení zákazníků si budete moci udělat lepší obrázek o tom, zda daná masážní podložka splňuje to, co slibuje, jaká je její životnost a zda skutečně stojí za koupi.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Masážní podložka uleví od bolesti a podpoří krevní oběh. Jak vybrat tu nejlepší?