Menu
WomanOnly
Manželství

Podle těchto 10 znaků poznáte, že vaše manželství má na to vydržet

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

16. 6. 2018

Kolik manželství se dnes rozpadá? Hodně. Kolik nevydařených vztahů vy sama za sebou máte? Tři? Čtyři? Pět? Nemáte už náhodou strach se znovu zamilovat, znovu toho tolik investovat do nového vztahu, abyste to všechno pak jednoho dne, který přijde za pár let, zase ztratila? Má to vůbec cenu?

Zůstat navěky sama?

Tyto obavy jsou zcela pochopitelné, jsou po tolika nevydařených vztazích zcela na místě. Jenomže to chcete vážně zůstat navěky sama? Chce to jen najít toho správného člověka, spřízněnou duši a ve vztahu neusínat na vavřínech. Jak jinak si vysvětlit některá ta spokojená manželství, která oslavila dokonce diamantové svatby?

Podle čeho poznáte, že je váš manželství na správné cestě?

Schválně, jak dlouho vaše partnerství vydrží? Nemáte věšteckou kouli, tak jak byste to mohla vědět, viďte? Ale možná vám těchto deset znaků napoví, zda bude mít vaše partnerství dlouhého anebo krátkého trvání.

1. Těšíte se domů z práce

Nemůžete se dočkat, až přijdete domů z práce? Skvělé! To je jeden ze znaků, že je vaše manželství na tom velmi dobře. Jestliže se těšíte domů na partnera anebo se vy doma těšíte, až on přijde z práce domů, je vaše manželství jakýmsi přístavem, kde vždy najdete útěchu a naberete síly a odvahy.

Manželství bez lásky může fungovat, musí mít ale pravidla!

2. Nemáte problém s partnerem mluvit

Jistě, komunikace je v partnerství velmi důležité. A nemyslete si, tato partnerská komunikace je mnohem víc než se zeptat na to, jaký jste oba měli den nebo když partnerovi připomínáte, že by měl vaši dceru vyzvednout z keramiky. Taková partnerská komunikace znamená vzájemnou výměnu myšlenek, pocitů, tužeb, ale i případných úzkostí a starostí spojených ať už s prací, anebo s vaším vztahem. Žádná obloha přeci není bez mráčků.

3. Ve financích jste zajedno

Finanční problémy a hádky o peníze bývají nejčastějším důvodem rozvodů. Takže i v tomto je velmi dobré být zajedno. Pokud o penězích s partnerem přemýšlíte stejně, to znamená, pokud máte stejný názor na utrácení, spoření či investice, máte štěstí, jste totiž finančně kompatibilní. Nejenže bude pro vás jednodušší vést domácnost a ušetřit peníze pro strýčka příhodu, aneb „co kdyby“, ale také nebudete mít větší problémy našetřit třeba na dovolenou.

4. Dopřáváte jeden druhému prostor

Mít volné ruce, moci se zatočit, vyskočit, proběhnout se, přátelit se s kým chcete, to je ten prostor. To je to, co každý vztah pro to, aby byl zdravý, potřebuje. Svobodu. Nemůžete po partnerovi chtít, aby trávil veškerý volný čas s vámi, vždyť to byste se na sebe snad ani netěšili. Váš muž si rád zajde zahrát tenis s přáteli a vy nakupujete nejraději s kamarádkami. Čas od času potřebuje každý člověk mít čas sám pro sebe a tento čas strávit tak, jak je mu libo. Čtením, plaváním, rychlou jízdou na kole nebo rytím zahrádky. Pokud oba dokážete respektovat vaše individuální potřeby, důvěřujete si a žárlivost vám nic moc neříká, je to znakem velmi vyspělého manželství, které má na to, aby trvalo dlouho.

5 rad, jak udržet fungující manželství. Problém není jen nevěra

5. Rozumíte si v intimních oblastech

Sex je kořením každého vztahu. Když chybí anebo když nejsou partneři v této oblasti kompatibilní, vztah partnerům nechutná a tak je přirozené, že takové vztahy dříve nebo později vezmou za své. Zde vůbec není nutné mít totožné sexuální preference, možná byste se po čase nudili. Důležité tedy je pochopit potřeby a tužby toho druhého a nemít problém je naplnit.

6. Rande, večere, dovolená – jen vy dva

Vaše manželství je sice bezproblémové, ale i jinak bezproblémový motor se může zadřít, když se o něj nebudete starat. Takže je super, že vám to v manželství všechno klape, že v práci stíháte a sem tam povýšíte, že vám děti rostou jako z vody a domů nosí jedničky a dvojky, ale co vy dva? Neměli byste zapomínat na randíčka, večeře, víkendy pro dva či dovolenou občas i bez dětí. Zkrátka byste si měli vyhradit trošku delší čas sami pro sebe, pobavit se tak jako dříve a užít si tak jeden druhého. Pokud si takto váš partnerský život budete kořenit, moc vám toho nebude chybět a je méně pravděpodobné, že by si jeden z vás zvrtl nohu na vrtkavé nevěře.

7. Máte podobné zájmy

Ten umí to a ten zas tohle a dohromady udělají moc! Ať už váš muž rád vaří a vy raději štípete dříví na zimu, je super, že se vaše zájmy v tomto rozcházejí. Ale skvělé také je, pokud máte zájmy společné. Pokud třeba sdílíte svou vášeň pro zahradnictví, jezdectví nebo rybaření. Budete mít tak alespoň společné téma. Nemusíte se jen bavit o dětech a domácích povinnostech. Mít společné koníčky je to, co váš život krásně oživí. Hovory o dětech nebo rodinných příslušnících mohou být někdy vyostřené, kdežto hovory související s koníčky jen zřídkakdy.

Krutá pravda o manželství: Je to spíš dřina než pohádka

Vy ráda čtete o vraždách, on o elfech

Koníčky mohou být podobné, ale nemusí být úplně stejné. Tak si vezměte například čtení. Čtení detektivek je fajn, vždy napětím skoro ani nedýcháte. Váš manžel má ale vášeň pro fantasy. Už jen to, že vyrazíte společně do knihkupectví nebo do knihovny, když máte jeden pro druhého pochopení, když si chce váš partner číst, když prostě vyrazíte ven, uděláte si piknik a vezmete si oba své oblíbené knihy. To si pak tak v pohodě sedíte jeden druhému opřeni o záda a noříte se do svého knižního světa a zpět se vracíte obohaceni a spokojeni se ruku v ruce vracíte domů, každý se svou knihou hezky v podpaží.

8. Když se hádáte, hádáte se důstojně

Každé manželství má své mráčky. Pokud v manželství alespoň k občasným a mírným neshodám nedochází, je zde patrně něco v nepořádku. Možná ne oba partneři si jsou rovni, jeden možná utlačuje toho druhého a ten druhý, jelikož raději volí politiku appeasementu, si to nechá všechno líbit, aby byl doma klid. Vyhýbání se hádkám však není zdravé, občas je potřeba upustit páru a případně od plic říci, co vám na tom druhém vadí. Ovšem i hádky mají určitá pravidla. Měli byste se vyhnout osobním útokům, urážkám či emociálnímu vydírání. Veškeré neshody byste měli vyřešit ve vší úctě jeden k druhému.

9. Scházíte se s ostatními spokojenými manželskými páry

Nedávný výzkum ukázal, že pokud jste často v kontaktu s rozvedenými přáteli či sourozenci, i vaše manželství bude více v ohrožení, než kdybyste se stýkali se jinými partnery ve spokojeném manželství. Něco na tom bude. Pokud se totiž stýkáte s přáteli, kteří nevidí na nevěře nic až tak divného a sami své partnery podvádí, možná ani vy pak na nějakém tom úletu nebudete vidět nic moc špatného. Pokud však budete trávit čas se spíše spokojenými partnerskými páry, bude to mít pozitivní a stabilizující vliv i na vaše manželství.

5 rad jak okouzlit muže i po X letech manželství

10. Nezapomínáte na zábavu

Manželství by vás nemělo v tomto změnit. Pořád byste měli být v jádru takoví, jací jste byli v době, kdy jste spolu chodili. Byli jste občas blázniví? Šokovali jste někdy něčím příjemně svého partnera? Milým gestem je, když tomu druhému zanecháte na posteli dopis či vzkaz, nebo když mu do práce přibalíte oblíbenou mlsku. Výlet do ZOO zní také fajn a co lanové centrum, vyzkoušeli jste už? Pokud jste vyspělí natolik, abyste se i v pozdějších letech dokázali chovat občas ztřeštěně a jako mladí, jste na nejlepší cestě. Společné cestě, která vede i k té diamantové svatbě.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Podle těchto 10 znaků poznáte, že vaše manželství má na to vydržet