Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Májový Brandnooz Box přinesl luxusní müsli i výborný cider bez alkoholu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

5. 6. 2016

Cider bez alkoholu? Chipsy bez soli? Květnový Brandnooz box představil netradiční výrobky i nějaké ty sladkosti, které ocení hlavně děti. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Květnový box přišel o něco později, a tak jeho recenzi přinášíme až v červnu. Asi nejvíce v něm zaujme obří krabice müsli, jinak je box alespoň co do počtu výrobků trochu chudší. I tak si ale najdete své favority – ať už ty zdravější, nebo třeba nové koktejlové mentosky.

Jako vždy bylo vše zabaleno do zelené krabice vystlané syntetickou slámou. Kdo měl dost nasbíraných bodů, mohl si box vylepšit třeba o jahodovou limonádu s medvědem nebo o pytlíkové polévky.

Schneekoppe Vollfrucht Hochwert Müsli (750 g, cena v obchodě 115,-)

Někteří odběratelé boxu si často stěžují, že neobsahuje žádnou opravdovou novinku – výrobek, který je překvapí a jejž v obchodech ještě neviděli. A pak v něm najdou krabici kvalitního müsli…a stěžují si, že je moc velká a drahá.

Já byla nadšená. Müsli není nijak přislazované a obsahuje z 38 procent ovoce: mix rozinek, jablek či švestek. Můj ne až tak zdravý životní styl vyžaduje k snídani zapékané müsli s jogurtem (ideálně to z Janovy pece), ale ani tohle s ovesnými vločkami vůbec není špatné. Snad jen cena je poměrně vysoká, protože podobnou směs za menší peníz si vlastně můžete vyrobit i sami doma. Kdyby ale zvítězila lenost, müsli od Schneekoppe se dá koupit v Kauflandu.

Spak Gourmet Ketchup (500 g, cena v obchodě 42,90,-)

Jemný kečup od Spaku jsme už jednou zkoušeli, tentokrát je v krabici menší balení, což rozhodně vítám – právě minulá kilová velikost byla alespoň pro mě k neupotřebení.

Produkt stále chutná dobře, je tak akorát sladký a tekutý. Z čeho ale moc nadšená nejsem, je, že loni ještě obsahoval 160 gramů rajčat na 100 gramů kečupu, v této novince se ale poměr o 10 gramů rajčat snížil – tedy krok k horšímu. Pořád sice obsahuje víc rajčat než třeba Heinz, ale vzhledem k ceně vychází lépe třeba značka Kand. Spak je každopádně vyrobený čistě z italských rajčat.

Bohemia NE Solené (77 g, cena v obchodě 24,90,-)

Nesolené chipsy tu už také byly, a to loňská limitovaná edice od Bohemie anebo Strážnické brambůrky (které mi chutnaly nejvíce). Za mě osobně žádný posun, stále mám pocit, že ta sůl k chipsům patří. A představa, že bez soli jsou zdravější, je dost naivní – už jen ta výrazná chuť slunečnicového oleje mluví za sebe.

brandnooz-5

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Hodí se ale tentokrát řídit letákem, který radí dát chipsy na chvíli do mikrovlnky (kdo chce, může předtím i posolit) – jsou pak příjemně teplé, nicméně pořád křupavé. Když si k nim vyrobíte i nějaký dobrý avokádový dip, zapomenete na první dojem.

Strongbow Red Berries 0,0% (0,33 l, cena v obchodě 19,90,-)

Asi největší překvapení květnového Brandnooz Boxu. K cideru s nula procenty alkoholu jsem byla nejdřív skeptická…ale on chutná úplně stejně jako ten s alkoholem! Vzniká jednoduše kvašením jablečné šťávy a následně odpařováním alkoholu.

Jako ostatní cidery od Strongbow je i tento poměrně sladký, ale jeden, dva za večer vás ještě nepřesladí. Snad jen si pak člověk říká, jestli není lepší si koupit třeba malinovku.

Capri-Sonne Safari Fruits (200 ml, cena v obchodě 9,90,-)

Tak na těchhle pitíčkách jsme si pochutnávali už jako malí. Novinkou by tentokrát měla být exotická příchuť jako ze safari – mix ananasu, citronu, pomeranče či mandarinky.

Capri-Sonne je fajn pro děti, sice je přeslazené, ale když už přistoupíte ke koupi něčeho podobného, tohle má aspoň pouhých 200 ml. Navíc složení není úplně tragické (kromě toho cukru) – nápoj obsahuje skoro 13 procent ovocné šťávy. Sice z koncentrátu, ale pořád je to lepší než třeba cola.

Maggi Grill mix (2x 21 g, cena v obchodě 2x 18,90,-)

Grilovací sezona je tu, a tak Brandnooz Box chytře zařadil i dvě marinády – chilli variantu na kuřecí maso a tři druhy pepře na krkovičku. Pálivé jsou poměrně málo, zato chutí dost výrazné, takže stačí použít i méně, než radí obal.

Corny Protein (35 g, cena v obchodě 24,90,-)

Na proteinovou Corny jsem už narazila v obchodech, ale nějak jsem se nedostala k tomu ji koupit. Za zařazení do boxu jsem tak ráda, přesně takové novinky by v něm měly být.

brandnooz-9

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Chutná zajímavě, hlavně nečekejte klasickou Corny. Dost se blíží proteinovým tyčinkám ve specializovaných obchodech – obsahuje 30 procent proteinů a ideálně se hodí po cvičení (některé ohlasy a lá „skvěla svačinka pro děti“ mě položily). Já ochutnávala čokoládovou variantu, ale k dostání je i karamel a citron.

Mentos Shakies (37,5 g, cena v obchodě 17,90,-)

A taková prasárnička na konec, co by to bylo za box bez nějaké sladkosti. Mentos v červnu přichází na trh s koktejlovou variantou. Jde jednoduše o bonbony s příchutí banánového, jahodového a broskvového shakeu (právě broskvový mi chutnal asi nejvíce). Jistě že chutnají trochu chemicky, hlavně ten mléčný shake. Jistě že zalézají mezi zuby. Ale jsou to prostě mentosky.

Kromě zmíněných výrobků byl v krabici i leták právě k novým mentoskám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Májový Brandnooz Box přinesl luxusní müsli i výborný cider bez alkoholu