Menu
WomanOnly
Horoskopy

Červencový superúplněk v Kozorohu přinese zásadní rozhodnutí a probudí v nás větší sílu a zodpovědnost

Taťána Kročková

Taťána Kročková

6 minut čtení

Červencový úplněk nastane ve středu 13. července na svatou Markétu, a to v 20:37 letního času. Tento úplněk bude ve znamení Kozoroha a bude to obrovský superúplněk, protože Měsíc se nejvíce přiblíží planetě Zemi. Co nám přinese a na co se máme připravit?

Co přinese červencový úplněk?

Slunce v této době prochází znamením Raka, Měsíc v úplňku se ocitne přesně v opačné pozici ve znamení Kozoroha. Poblíž Slunce se v Raku nachází také planeta Merkur a společně se Sluncem stojí v příznivém postavení k planetě Neptun v Rybách. Uran je v Býku společně s lunárním uzlem, v Býku se také nachází planeta Mars. Jupiter zůstává ve znamení Berana. Planeta Venuše je v Blížencích v příznivém postavení k planetě Saturn ve Vodnáři a nepříznivém postavení k planetě Neptun v Rybách. Poblíž Měsíce v Kozorohu se nachází Pluto a obě tyto planety jsou v příznivém postavení k planetě Uran v Býku.

Tento úplněk může přinést nová rozhodnutí, pozitivní změny, odvahu, odolnost, rozvahu, úspěch v podnikání a umožní lidem aktivně jednat a řešit situace. Na druhou stranu můžeme o to více podléhat podrážděnosti a depresím nebo zlosti. Někdy v této době řešíme nerovnováhu mezi kariérou a smyslem pro rodinu.

Jak na nás působí úplněk?

Během úplňku mohou být někteří lidé více emocionální, plačtiví, podléhat melancholii a depresím, nebo jsou naopak více podráždění až agresivní. Obecně více hrozí konflikty v mezilidských vztazích, náměsíčnost, porody, sebevraždy nebo dopravní nehody. Za úplňku se nedoporučuje provádět operace a náročné chirurgické výkony. Pokud lidé pijí alkohol, více ztrácejí nad pitím kontrolu, což se jim následně může v některých situacích stát osudným.

Co přináší úplněk v Kozorohu obecně?

Kozoroh je zemské znamení, které představuje spíše chlad, zdrženlivost, oddanost práci, sebeovládání, opatrnost, tvrdohlavost, racionální rozhodování, ambice, nové cíle a plány, nároky, zodpovědnost, systém a řád. K tomuto znamení patří ve zdravotní symbolice klouby, kosti, kolena, zuby a kůže, proto je potřeba při úplňku v Kozorohu věnovat zvýšenou pozornost zdraví a chronickým nemocem obzvláště. Týká se to například dny, revmatoidní artritidy, boreliózy, úrazů kolen, chronických nemocí páteře, vyhřezlých plotének, zánětů v zubech nebo také atopického ekzému a lupénky. Pozor dávejte i na nenadálé alergické reakce.

Kozorohům vadí chlad a zhoršuje jejich potíže, naštěstí úplňky v Kozorohu bývají ve žhavém létě v červenci. V tento den si ale nenechávejte trhat zuby nebo operovat kolena a páteř. Úplněk v Kozorohu může přinášet i pověstnou kozoroží melancholii a depresi, nepružnost, citový chlad a zarputilost.

Na co dát pozor?

Červencový úplněk v Kozorohu by měl být celkem pohodový, ale přesto je potřeba dávat pozor na úrazy kolen a páteře, nepřehánět to se sportem, zbytečně neriskovat, vyhnout se operaci kolen, páteře a trhání zubů. U někoho se může dostavit smutek, melancholie, negativní myšlenky, deprese, přecitlivělost, změny nálad nebo podrážděnost. Někde mohou vykrystalizovat rodinné, finanční nebo pracovní problémy.

Jak využít pozitivně úplněk v Kozorohu?

Buďte v klidu, odpočívejte a přemýšlejte nad tím, jak změnit svůj život k lepšímu. Možná ve vás uzraje zásadní rozhodnutí, které bude vyžadovat odvahu, odolnost a sílu. Pravděpodobně budete také řešit práci, peníze nebo vztahy a rodinné záležitosti. Nepodléhejte melancholii a temným náladám, a pokud vás přece jenom přepadnou, raději zažeňte smutek prací a praktickou činností nebo se obklopte rodinou a přáteli. Někdo ale bude naopak vyžadovat samotu a klid, aby si mohl konečně užít soukromí.

Tento úplněk bude nejvíce důležitý pro Kozorohy a Raky, ale také Berany a Váhy.

Úplňky