Menu
WomanOnly
Horoskopy

Červnový úplněk ve Střelci v nás probudí neklid a touhu po nezávislosti. Pozor na nereálná očekávání a podvody

Taťána Kročková

Taťána Kročková

5 minut čtení

Červnový úplněk nastane v úterý 14. června v 13:51 letního času ve znamení Střelce. Bude to první letošní superúplněk, což znamená, že se Měsíc více přiblíží k Zemi. Co nám přinese a na co se můžeme připravit?

Co čekat od červnového superúplňku?

Slunce se nachází ve znamení Blíženců v příznivém postavení s planetou Saturn ve Vodnáři. Negativní aspekt se Sluncem i Měsícem ale vytváří planeta Neptun nacházející se stále v Rybách. Planety Jupiter a Mars již prochází progresivním znamením Berana a planeta Venuše je v těsné blízkosti planety Uran v Býku. Merkur už je také v Blížencích, stejně jako Slunce. Jaký tedy tento červnový úplněk pro nás bude?

Červnový úplněk v nás může probouzet neklid, touhu po vědění a nezávislosti, po tajemných dálkách a cestování, ať už jsou to cesty v lidské duši nebo ty skutečné. Možná nastal čas naplánovat letní dovolenou nebo podnikat různé výlety s rodinou a přáteli. Určitě přijde spousta změn, jen my sami musíme nejlépe vědět, která z možných cest je ta správná a ta naše. Zbytečně se neutápějte v zákoutích své hlavy a nepodléhejte psycho stavům.

Jak na nás působí úplněk?

Během úplňku mohou být někteří lidé více emocionální, plačtiví, podléhat melancholii a depresím, nebo jsou naopak více podráždění až agresivní. Obecně více hrozí konflikty v mezilidských vztazích, náměsíčnost, porody, sebevraždy nebo dopravní nehody. Za úplňku se nedoporučuje provádět operace a náročné chirurgické výkony. Pokud lidé pijí alkohol, více ztrácejí nad pitím kontrolu, což se jim následně může v některých situacích stát osudným.

Co přináší úplněk ve Střelci obecně?

Úplněk ve Střelci v nás probouzí touhu po svobodě a nezávislosti, po romantice, po tajemných dálkách, dobrodružství, cestování, studiu, po změnách a po hledání smyslu našeho života. Anebo po lásce. Člověk vždy podvědomě hledá to, co kdysi ztratil a touží po tom, co nemá.

Ke znamení Střelce patří kyčle, nohy a svaly. Pokud budete sportovat, pozor na přetížení a úrazy, v době úplňku ve Střelci nepodstupujte operace kyčlí a dávejte si pozor na to, kam šlapete. Varovat je potřeba v tomto období i před alkoholem, léky a narkózou.

Na co dávat pozor?

Během tohoto úplňku určitě dávejte pozor na různé podvody, nekalé a nečestné úmysly, nereálná očekávání, neodhadnutí situace, sebeklam, iluze a ztrátu kontaktu s realitou. Pokud se hodně zasníte, mohlo by se vám to stát. Vymstít se to může ve chvíli, kdy přeceníte své síly, anebo někomu naletíte. To se vám může stát také ve vztazích a lásce. Zkrátka a dobře to nepřehánějte.

A přehánět byste to rozhodně neměli ani s alkoholem, vyhněte se návykovým látkám, lékům a rizikovým situacím. Pozor na neodhadnutí situace a úrazy při sportu. Pozor na ty, kteří to s vámi nemyslí upřímně, a také na své psycho stavy a podivné nálady. Vyhýbejte se hlubokým vodám a řekám.

Jak využít pozitivně červnový úplněk ve Střelci?

Zdravě se zasněte a programujte si svou šťastnou budoucnost. Nikdy není pozdě na to plnit si své sny. Plánujte s rozumem, nechte si poradit. Hlavně se neunáhlete a se závažným rozhodnutím raději počkejte až na dobu po úplňku. Věnujte se hodně pohybu a tvořte, pište, čtěte, studujte, zahrajte si šachy. Buďte aktivní a zodpovědní. Tento čas můžete i příjemně strávit v dobré společnosti přátel.

Tento úplněk je nejdůležitější pro Blížence a Střelce, ale i Ryby a Panny.

Úplňky