Menu
WomanOnly
Horoskopy

Květnový úplněk ve Štíru přinese mocnou katarzi. Udržte svou mysl pozitivní

Taťána Kročková

Taťána Kročková

6 minut čtení

Květnový úplněk nastává v pondělí 16. května na Jana Nepomuckého, a to v 6:13 letního času a ve znamení Štíra. Co nám přinese a na co se můžeme připravit?

Co čekat od květnového úplňku?

Květnový úplněk nastane v den, kdy Slunce stojí na konci znamení Býka a Měsíc v protilehlé pozici na konci znamení Štíra. Planeta Merkur již začíná procházet znamením Blíženců, planeta Venuše se nachází ve znamení Berana, Mars vytváří blízkou vazbu s planetou Neptun dlouhodobě se nacházející v Rybách, a tím i pozitivně působí na náš zmiňovaný úplněk. Nepříznivý vliv ale na úplněk má postavení planety Saturn ve Vodnáři. Poblíž postavení Slunce a Měsíce se nacházejí také lunární uzly a Slunce stojí na stejné pozici jako hvězda Algol. Jupiter už nám vstoupil do Berana. Co můžeme tedy čekat od květnového úplňku a jaká témata budeme řešit?

Budou to především vztahy a sexualita, které neodmyslitelně ke znamení Štíra patří. Ale patří zde také pocit moci, žárlivost, tajemství a sebekontrola. Na světlo mohou vycházet staré křivdy, vůči kterým teď budeme více citlivější. Tento úplněk může přinést spoustu temné energie a negativních pocitů, proto se musíme vůči nim naučit chránit a nepodléhat svodům pokušení a temnoty. Úplněk ve Štíru může být pro nás velkou výzvou, abychom se naučili sebekontrole a odolali nástrahám své vlastní mysli. Můžeme se cítit i velmi nešťastní a pod palbou nějakého omezení, které nemůžeme jen tak snadno změnit.

Jak na nás působí úplněk?

Během úplňku mohou být někteří lidé více emocionální, plačtiví, podléhat melancholii a depresím, nebo jsou naopak více podráždění až agresivní. Obecně více hrozí konflikty v mezilidských vztazích, náměsíčnost, porody, sebevraždy nebo dopravní nehody. Za úplňku se nedoporučuje provádět operace a náročné chirurgické výkony. Pokud lidé pijí alkohol, více ztrácejí nad pitím kontrolu, což se jim následně může v některých situacích stát osudným.

Co přináší úplněk ve Štíru obecně?

Ke znamení Štíra patří nekontrolovaná vášeň, hluboká sexualita, duchovno a ezoterika, temné a odvrácené stránky života, posedlost, touha po moci, skrytá tajemství, silné emoce, žárlivost, majetnické sklony, magie. Většina úplňků ve Štíru v nás probouzí mocnou a neřízenou sexualitu, přestáváme se ovládat, řešíme vztahy, své vlastní posedlosti, křivdy a vášně, pijeme hodně alkoholu, uzavíráme se do sebe, skrýváme se sami před sebou nebo před druhými. Úplněk ve Štíru může i probouzet v lidech jejich temné stránky.

Ke znamení Štíra po zdravotní stránce náleží pohlavní orgány, které bychom si v době úplňku měli ve zvýšené míře opatrovat. Není vhodné v té době podstupovat operace pohlavních orgánů, u pánů také operaci prostaty. V této době nás mohou také více trápit hemoroidy či jiné potíže s konečníkem a prostatou.

Na co dávat pozor?

V době úplňku ve Štíru je dobré udržet si klidnou a harmonickou mysl, nepodléhat negativním emocím a nevystavovat se náročným situacím. Důležité je nepít alkohol, nebrat drogy, nevystavovat se rizikům. Tento úplněk bude velmi náročný na psychiku a může přinést mnoho smutku, pocitů omezení a nezdaru, těžkých životních zkoušek, ovládání, manipulace a toxických vztahů mezi lidmi. Je třeba se velice ovládat a najít si pro sebe to hezké.

Jak využít pozitivně květnový úplněk ve Štíru?

Tento úplněk určitě můžeme využít k introspekci a zamyšlení se nad našimi dlouhodobými problémy, ke katarzi a vnitřní očistě naší duše. Vsaďme na umění, tvorbu, psaní sny a spontánní tanec. Skrze tyto metody můžeme podstoupit svou vnitřní katarzi. Pokud něco nemůžeme změnit, je třeba se naučit to přijmout. Co už nám neslouží, je třeba opustit a nechat to jít dál. Udělejme si pořádek ve vztazích a celkově ve svém životě, v tom, co chceme a v tom, kdo vlastně jsme.

Tento úplněk bude důležitý a velmi náročný zejména pro Býky a Štíry, ale také pro Vodnáře a Lvy.

Úplňky