Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Věříte v energii rukou? Reiki terapie pomáhá harmonizovat organismus člověka

Lucie Cermanová

Lucie Cermanová

9. 7. 2018

Reiki terapie pracuje s energiemi, které se dají využít pro změnu na vlastním těle nebo na druhých lidech. Tato alternativní medicína harmonizuje fyzickou i psychickou stránku člověka.

Reiki neboli univerzální léčivá síla, jak zní překlad japonského slova rei-ki, umožňuje prospět organismu. Práce s touto životní energií sahá až do období starého Egypta. Reiki patří mezi nejjednodušší metody, při kterých se využívá přírodní léčby. Tyto energie člověk může vnímat, ale zatím se nedají měřit, proto možná v řadě lidí nebudí důvěru.

Předávání energie

Harmonie je pro zdraví člověka velmi důležitá. Jestliže je totiž naše tělo zablokované, nemůže pak proudit energie. To bývá příčinou nejrůznějších nemocí. Pokud se člověk ocitne v nerovnováze, může pomoci právě odblokování energie.

Energie se předává prostřednictvím terapeuta, který energii dodává příjemci. Je směrována na potřebná místa tak, aby se dosáhlo harmonie a rovnováhy.
Mimořádné množství energie je možno přijímat prostřednictvím energetických center lidského těla, takzvaných čaker, napomáhají také energetické dráhy a podobně. Tělo má sedm základních čaker. Pokud je něco špatně, vznikají blokády, které narušují obíhání energie. Právě prostřednictvím reiki je možno tyto blokády odstraňovat, aby přes čakry mohla znovu proudit pozitivní energie. Jestliže není nějaká čakra v pořádku, měl by to léčitel poznat. Při proudění energie se pak čakry otevírají a dochází k odstranění blokád.

Čakry a jejich význam. Jak je uvolnit?

Na co je možno využít reiki

Pomocí terapie reiki se dají řešit problémy nejen psychického, ale i fyzického rázu. Využívá se při dlouhodobém léčení jako jsou například onkologické nemoci, ale také se soustřeďuje na jednotlivé problémy, například napětí, otoky, bolest. V případě psychické pomoci dokáže odbourávat únavu, stres nebo třeba deprese. Při terapii dochází také k masáži aury a masáži jemnohmotných těl, která doplňuje energii a odblokovává. Posiluje tělo tak, aby lépe fungovaly samouzdravovací schopnosti. Podporuje imunitní systém. Zlepšuje soustředění, paměť a napomáhá čistit emoce.

Jak probíhá reiki terapie

Na terapii reiki není potřeba žádná příprava a nepoužívají se žádné pomůcky. Trvá asi hodinu. Záleží na léčiteli, jestli doporučí sundat si různé doplňky a ozdoby jako hodinky, náramky. Řada léčitelů si ale myslí, že přenos energie funguje i tak.

Oblečeni se posadíte nebo položíte na lehátko a se zavřenýma očima relaxujete. Přitom hraje většinou relaxační hudba, někteří léčitelé zpříjemňují prostor rozsvícenými svíčkami, vůní z aromalampy a podobně. Vše proto, aby se člověk lépe cítil.
Přestože často probíhá na masážním lehátku, nejedná se o klasickou masáž. Terapeut přikládá ruce přes oblečení na různé části těla tak, aby se postupně pokryly všechny podstatné orgány. Nijak to netlačí. Pokud je zapotřebí se zaměřit na určité místo (v případě problémů), může terapeut přiložit ruce tam, kde to bolí. Někteří terapeuté energii dokonce vidí, takže mohou (ale nemusí) říci, kam energie protéká.

Jak funguje reiki? Léčení energií rukou se zastávají i mnozí vědci

Uvolnění zablokované energie a příjem pozitivní energie

Ošetření na reiki terapii se může týkat všech věkových skupin. Přikládání rukou nijak netlačí, někdy má léčitel ruce na těle, někdy mírně nad ním. Záleží na tom, jak mnoho energie dokáže člověk podvědomě přijímat, tohle nemůže léčitel ovlivnit. Energii pak cítíme jako pocit tepla. Můžete nejdříve pociťovat vlny chladu, které se brzy prolnou do tepla, někdy až velmi hřejivého. Může se projevovat také jako mírné chvění nebo brnění. Přijímání energie je velmi příjemným a uvolňujícím jevem. Jestliže člověk podstupuje reiki terapii pravidelně, naplňuje ho to pozitivní energií. Dochází k uvolnění a nastartování detoxikačních procesů. Pomáhá tak, aby se tělo přirozeně čistilo a mizely odpadní látky a jedy. Dochází k doplnění energie a zároveň se posilují slabší místa.

Občas se stává, že po terapii člověk pociťuje stavy podobné nástupu nachlazení. Pokud ale budete dostatečně pít, měl by tento stav odeznít. Jedná se o projev detoxikování těla, které se zahájilo.

Délka a četnost terapií

Základní reiki terapie probíhá zhruba uvedenou hodinu, jestliže se jedná o rozšířenou, pak na lůžku strávíte zhruba hodinu a půl. Pokud chcete prospět organismu, je vhodné zajít na masáž preventivně asi tak jednou za 4-6 týdnů. Pokud máte určité konkrétní potíže, doporučuje se navštívit terapeuta jednou až dvakrát během 14 dnů, důležitá je přitom stabilizace stavu.

Reiki pomáhá při podpoře zdravotního stavu a zároveň posiluje účinnost dalších druhů terapie.

Reiki se osvědčila především při kombinaci s různými druhy masáží, které podpoří již zahájený proces a energie se v těle využije mnohem lépe.
Když člověk prochází reiki terapií, je vhodné podpořit léčebné procesy dostatkem pohybu, zdravou stravou a dostatečným pitným režimem, při kterém je důležitá obyčejná voda.

Tělo se umí vyléčit samo. Vyzkoušejte rekonektivní léčení

Předávání a přijímání energie probíhá svobodně

Energie je schopna uvolnit bloky, které brání tomu, aby energie dobře proudila tělem. Zároveň jsou podporovány přirozené léčivé procesy člověka. Terapie přináší do života harmonii. Energie prospěje změně, když člověk požádá o pomoc. Člověk, kterému je energie předávána, ji má volně k dispozici. Pak ji může přijmout nebo odmítnout, ať už vědomě nebo podvědomě.

Je důležité vědět, že s energií může pracovat každý. Pomáhají v tom také semináře reiki (mají několik stupňů), při kterých je člověk „zasvěcen do energie reiki“. Lépe je pak schopen tuto léčivou energii využívat. Než se vydáte na reiki, je důležité se informovat na osobu terapeuta. Špatný Mistr nemusí splnit vaše očekávání. Řiďte se intuicí, doporučení z důvěryhodných zdrojů jsou samozřejmě ideální. Stejně jako všude, i u reiki platí, že se mezi terapeuty mohou objevovat lidé se špatnými úmysly. Pokud budete mít zájem o zasvěcení, mnohé prozradí setkání s Mistrem předem.

Předávání a přijímání energie by mělo být projevem svobodné vůle a skutečného přesvědčení. Důležité je vědět, že nikdo nemá právo posílat energii komukoliv bez jeho svolení. Výjimku mohou tvořit děti, případně zvířata nebo třeba lidé v bezvědomí nebo kómatu.

Věděli jste, že existuje asi 10 různých druhů reiki. Je třeba vyzkoušet, která bude vyhovovat právě vám.

Reiki je zajímavým alternativním směrem, který má sloužit pouze jako podpora a nenahrazovat klasickou medicínu. Můžete ale s pomocí terapie určitým problémům předejít. Reiki může váš život obohatit a přinést řadu změn.

Setkali jste se už s reiki? Jaké máte zkušenosti? Účastnili jste se terapie preventivně nebo vám pomohla při konkrétním problému? Podělte se s vašimi zkušenostmi v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Věříte v energii rukou? Reiki terapie pomáhá harmonizovat organismus člověka