Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

2 klamy o štěstí, kvůli kterým nemůžeme být šťastné

Veronika Tichá

Veronika Tichá

7. 3. 2020

Každá moderní žena touží po kráse, lásce a úspěchu. Pokud takové nejsme, jsme nešťastné. Není tomu ale spíš naopak? Honba za dokonalostí mnohdy způsobuje, že se utápíme v permanentním stresu nebo depresích. Které dvě nepravdy, kterými se slepě řídíme, nás odvádí od těch opravdu důležitých věcí?

1. „Musím být dokonale krásná“

Velká spousta žen se nemá ráda, protože nesplňují měřítka krásné ženy, jak je diktují média. Nesplňují je ale pouze ve svých vlastních očích, což je základ, od kterého se odvíjí jejich nízké sebevědomí. Přitom přijetí sama sebe je podle psychologů velmi obohacující. Zdravě sebevědomé ženy jsou krásné bez ohledu na vyretušované fotografie prezentované v módních časopisech, to bychom si měly všechny uvědomit!

Často míváme nerealistické nároky samy na sebe, což jen zvyšuje naši frustraci a stres. Pokud se nám nedaří těmto představám dostát, ztrácíme svou přirozenost, a tím také hodnotu. Jen ve své přirozenosti se ale cítíme dobře.
Odborníci doporučují podívat se na sebe jako na krásnou ženu, která je krásná už z podstaty, tedy začít se mít ráda. Nahlížet na sebe pozitivně a vidět více přednosti, než nedostatky. Koneckonců to, čím se lišíme, nás dělá originální a nevšední, ne méněcenné. Mějme se rády takové, jaké jsme, to je jediná cesta k vnitřní i vnější kráse!

2. „Musím o všechno přehnaně pečovat a starat se, protože se to ode mě očekává“

Odmalička jsme vychovávány tak, že musíme být milé a hodné k druhým a to, co chceme my, odsouváme do pozadí. Neustále plníme povinnosti jak v práci, tak doma, snažíme se, aby se všichni měli dobře a zapomínáme na sebe. Odpovědnost za problémy druhých je velmi vyčerpávající a svazující, proto bychom ji v sobě neměly pěstovat, když to není nezbytně nutné.

Často nás také trápí pochyby, jestli dobře plníme svou roli manželky, matky, opatrovnice, kuchařky, uklízečky, zpovědnice a mnoho dalších. Svou přehnanou pečlivostí a starostlivostí o druhé je ale můžeme naopak obtěžovat a cítíme se pak nepotřebné a nedoceněné. Snadno pak dochází k napětí ve vztahu, rodině a také pracovním životě.

5 nejčastějších lží o úklidu a organizaci

Pokud nás pronásledují podobné myšlenky, je třeba přehodnotit naše očekávání ohledně celého života a zjistit tak, co je pro nás opravdu důležité. Když zpomalíme a zamyslíme se nad našimi úkoly a povinnostmi, zbavíme se pocitů viny a získáme větší svobodu.

Najděme si čas samy na sebe, na relaxaci, sport, dovolenou, na své kamarádky. Začneme-li se sobě více věnovat, lépe se pochopíme a nalezneme vnitřní klid a uspokojení. Zvolněme, nadechněme se a zkusme věci nechat jen tak plynout.

Klíč ke štěstí tkví v pochopení sama sebe, své vnitřní krásy. Uvědomme si své přednosti a schopnosti a využijme je k dosažení cílů, po kterých v životě toužíme. Přijímejme lásku a zároveň ji rozdávejme bez toho, abychom se hroutily a cítily se nenaplněny a nedoceněny, když od okolí nepřichází uznání, které očekáváme.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

2 klamy o štěstí, kvůli kterým nemůžeme být šťastné