Menu
WomanOnly
Domácnost

9 originálních nápadů na výrobu velikonočních dekorací

Veronika Tichá

Veronika Tichá

1. 4. 2015

Velikonoce máme všichni spojené s pomlázkou, barvením vajíček, mazancem a beránkem, my vás ale inspirujeme dalšími 9 tipy, jak zaměstnat ruce. Naše nápady jsou velmi originální a přitom jednoduché, zkuste si vyrobit například krásnou velikonoční dekoraci.

1. Vajíčka z bavlnek

Tento nápad je velmi originální a postup je tak jednoduchý, že ho zvládnou i malé děti. Nastříhejte si barevné bavlnky, do mističky nalijte obyčejný tekutý škrob, který trochu nařeďte vodou. Nafoukněte balónek, ale ne úplně nadoraz, měl by mít velikost většího vajíčka.

Každou bavlnku namáčejte ve škrobu a přikládejte kolem balónku, dokud se nepokryje celá plocha tak, aby vznikla jakási mřížka. Přebytečný škrob stahujte prsty při obtáčení vajíčka. Až budete hotovi, balónek přivažte na šňůru a nechte pár hodin sušit. Přichází část, kterou děti milují – prasknutí balónku pomocí jehly. Balónek se smrskne, vy ho jednoduše vytáhnete otvorem v mřížce z bavlnek a zbude vám úžasná velikonoční dekorace.

2. Mrkev z obtisklého chodidla

Vyrobte si velikonoční přáníčko z obtisku chodidla na čtvrtku. Natřete si prsty zelenými temperami a chodidlo oranžovými a po otištění na tvrdý papír vám vznikne krásná mrkvička.

3. Knoflíkový zajíček

Vystřihněte si podle šablony zajíčka z kartonu a celého ho polepte barevnými knoflíky.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

4. Velikonoční květina

Natrhejte si různé větvičky a jarní květiny jako narcisy nebo tulipány a vložte do skleněné vázy s širokým hrdlem,do které předtím nasypte malá vajíčka z čokolády, umělé hmoty nebo jiného materiálu.

5. Vajíčko se vzkazem

Potěšte svého partnera originálním způsobem. Vyfoukněte vajíčko, které ozdobte podle vlastní fantazie. Do dírek vytvořených kvůli foukání vložte srolovaný proužek papíru se vzkazem pro blízkého člověka. Ten si ho může přečíst po rozlomení vajíčka, které můžete pro efekt vložit do dárkové krabičky.

6. Papírové mrkvičky s překvapením

Vytvořte si kornoutek z oranžového papíru a naplňte ho sladkostmi. Zelenou nať hravě zvládnete z nastříhaných proužků zeleného papíru, kterou nalepíte na vršek kornoutu.

7. Barevná vajíčka jako jednohubky

Uvařte vajíčka natvrdo, rozpůlte, vyjměte žloutky a obarvěte v potravinovém barvivu. Naplňte je vajíčkovou nebo jinou pomazánkou a po veselých jednohubkách se jen zapráší.

8. Plastový zajíček plný bonbónů

Nevyhazujte prázdné pet lahve, dá se z nich vytvořit krásná dekorace. Nasypte do nich barevné bonbóny, zavřete, na víčko nalepte ouška z tvrdého papíru a zepředu namalujte nebo nalepte oči, čumáček a fousky.

9. Věnec z obalů od vajíček

Poslední výrobek vám zabere více času, ale výsledek stojí za to. Rozstříhejte stará plata od vajíček – z mističek se dají pomocí nůžek a barev vytvořit kytičky všech tvarů, které nalepíte na kruh vystřižený z kartónu a úžasná velikonoční dekorace je na světě.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

9 originálních nápadů na výrobu velikonočních dekorací