Menu
WomanOnly
Krása

Anti-aging polštáře. Noví pomocníci v boji proti vráskám

Jana Langová

Jana Langová

28. 10. 2017

Pečujete poctivě o svojí pleť, ale stejně se vám objevují první vrásky? Možná byste měla popřemýšlet o změně polštáře. V čem jsou anti-aging polštáře lepší než ten váš a co všechno umí?

Anti-aging polštáře i povlaky

Ano, je to tak. Bojovníci proti stárnutí mají své zástupce i mezi polštáři. Dokonce si můžete vybrat mezi anatomicky tvarovaným polštářem, který vhodně rozloží tíhu vašeho obličeje a zabraňuje tak vráskám, a speciálním saténovým povlakem. Některé výrobky také kombinují obě varianty, kdy je povlak obohacen o pomocné látky.

Ale boj proti vráskám není to jediné, co tyhle kosmetické novinky umí.

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

S čím vším mohou pomoci?

Anti-aging polštáře zabraňují deformaci pleti a přílišným otlakům, které podporují tvorbu vrásek. Zatočí také s oteklou tváří a kruhy pod očima, protože podporují prokrvení pleti a odplavování škodlivých látek. Jejich tvar napomáhá správné poloze krční páteře a předchází tak bolestem zad.

Nepůsobí pozitivně ale jenom na pleť. Jejich doménou je i pomoc vlasům a řasám, u kterých zabraňují lámání, mačkání a třepení. Možná už jste se setkala s tím, že se vám během noci poničily umělé řasy. I s tímto si anti-aging polštáře hravě poradí.

Jak spánek ničí vaši pleť

Spaní na boku je jednoznačně nejoblíbenější poloha většiny lidí. Jenže věděla jste, že spánek s tváří natlačenou na polštáři je druhá nejčastější příčina tvorby předčasných vrásek? Vaše hlava váží přes 3 kg a gravitace je i v tomto případě neúprosná. Tlak hlavy proti polštáři působí otlaky, napomáhá vzniku vrásek a nenápadně poškozuje svalové struktury obličeje.

S postupem času se změny obličeje prohlubují a jsou trvalé. Obličej vypadá ochabnutější, unavený a starší. Svaly jsou oslabené. Jednou z možností, jak tomuto vývoji předejít, je naučit se spát na zádech. Anebo si pořídit speciální polštářek.

Jojobový olej na problematickou pleť či suché vlasy. Proč tak pomáhá?

Jak anti-aging polštáře fungují

Jejich výhodou oproti normálním polštářům je typický tvar a v mnoha případech také líná pěna. Anti-aging polštáře jsou tvarované do podoby kříže, což je předurčuje k pohodlnému uvelebení, kdy máte podepřenou bradu, ale tvář na nic netlačí a rameno skvěle zapadne do výkroje.

Anti-aging polštáře uvítají i milovníci spánku na břiše. Vykrojený tvar poskytuje skvělou oporu pro hlavu a dýchání a zároveň si opřete ramena o konec kříže, čímž snížíte tlak na krk a uvolníte vaši páteř. Druhý den ráno se probudíte svěží a bez bolesti krční páteře. Samozřejmostí je i pohodlí při spaní na zádech.

S tímto polštářem se celou noc můžete převalovat jak chcete a stejně vždycky najdete pohodlnou polohu, která neničí vaše záda. Uvolněním obličeje navíc nevzniká tlak na konkrétní body a vaše pokožka je tak dostatečně prokrvená.

Usnadní vstřebávání i dýchání

Vykrojení polštáře ale nepomáhá jenom proti vráskám. Tím, že si nebudete tvář otírat o povlak, podporujete lepší vstřebávání nočních krémů a také se nemusíte převalovat kvůli dušení. Zvýšený přívod kyslíku navíc pomáhá obnově buněk a odstranění toxinů. S anti-aging polštářem už se nikdy neprobudíte oteklá.

Oteklou tvář totiž způsobuje špatná poloha hlavy při spánku, utlačení obličeje a zabránění prokrvení, které dostatečně neodstraňuje nahromaděné toxiny. Křížový tvar polštáře navíc umožňuje pohodlný spánek na obou stranách, bez nutnosti otáčení.

Probuďte se krásnější

Povlak na anti-aging polštářích je ušit ze saténu a obohacen o vitamín E, jojobový olej a Aloe Vera. Všechny tyto látky příznivě působí na vaši pleť a podporují tak boj polštáře proti stárnutí. Jojobový olej pleť vyživí, vitamín E zase rozzáří. Aloe Vera je známým pomocníkem při akné a v boji proti otokům. Zlepšuje navíc kvalitu vlasů.

Šťáva z aloe vera. Na co všechno ji použít a je skutečně bezpečná?

Líná pěna

Jak již bylo řečeno, některé anti-aging polštáře jsou vyplněny tzv. línou pěnou. Ta působením tělesného tepla měkně a přizpůsobuje se dokonale tvaru těla, které komfortně ukolébá ke spánku. Tímto se vaše váha ideálně rozloží a uvolní se tak svaly.

Líná pěna zabraňuje bolestem páteře, proleženinám a stimuluje prokrvení pokožky. Její schopnost přizpůsobení působí pozitivně na klidný spánek, protože snižuje převracení. Unikátních vlastností líné pěny se používá nejenom u polštářů, ale také u matrací.

Variantou je i povlak na polštář

Pokud jste se svým polštářem spokojená a nechcete ho měnit, zauvažujte nad koupí speciálního anti-aging povlaku na polštář. Ten je vyroben z holistického hedvábí, které je nabarveno přírodním způsobem a je hypoalergenní.

Saténový povrch je neuvěřitelně hebký na dotek. Jeho vlastnosti zabraňují nasávání vlhkosti a mastnoty, a proto se nemusíte bát, že si do něj otřete vaše kosmetické přípravky na noc. Hladký povrch navíc zabraňuje cuchání a elektrizování vlasů, vlasový styling déle vydrží.

Vlasy a pokožka po saténovém povlaku jemně kloužou a tím redukují množství poškození vlasů, jejich třepení a otlačení obličeje. Už vytvořeným vráskám sice nezabrání, ale zpomalí tvorbu dalších.

Používají je i celebrity

Zázračné vlastnosti anti-aging polštářů využívají i znamé osobnosti. Našli si cestu do ložnice Catherine Zeta-Jones, Salmy Hayek nebo třeba Daniely Peštové. Tyto dámy vypadají neskutečně mladistvě již mnoho let a vypadá to, že se jejich tajemství konečně provalilo.

A co vy? Máte už polštářek doma anebo je to podle vás zbytečnost?

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Anti-aging polštáře. Noví pomocníci v boji proti vráskám