Menu
WomanOnly
Vše o sexu

Impotenci mužů vyřeší bylinky. Přesvědčte se!

Redakce

Redakce

22. 10. 2014

Velkou část mužské populace trápí problémy s erekcí, které s věkem přibývají. Ve věku nad 50 let se s tímto problémem potýká každý druhý muž. Těmto mužům mohou podle nejznámější české bylinkářky, Mgr. Jarmily Podhorné, pomoci bylinky.

Bylinky pro zvýšení chuti na sex

Známým afrodisiakem, posilujícím sexuální funkce je maralí kořen – leuzea. Tato bylina usnadňuje také adaptaci na stres. Kotvičník je jednou z nejznámějších bylin, která zvyšuje nejen potenci. Kromě zvýšení hladiny testosteronu zabraňuje také rozvoji některých chorob, které mohou podporovat problémy s erekcí, např. ateroskleróza, ischemická choroba srdeční, vysoký krevní tlak.

Přípravek z pupenů dubu harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí. Přidají-li se k pupenům dubu březové jehnědy, výsledkem je stimulace sexuální aktivity.

Nehádejte se v ložnici! Hrozí vám nespavost, deprese či impotence

Další bylinky pro zvýšení sexuální aktivity

Pro zvýšení sexuální aktivity je doporučován dangšen, tzv. pazvonek, který zlepšuje libido nejen u mužů. Další bylinkou, která může pomoci, je kustovnice čínská, známá i jako silný antioxidant. Velkými pomocníky jsou medy s výtažky z dubu, kotvičníku, březových jehněd a kopřivy. Stačí užívat jednou až dvakrát denně čajovou lžičku tohoto bylinného medu. Tento bylinný med podporuje správnou funkci prostaty, zvyšuje sexuální aktivitu, zklidňuje stres a podrážděnost, příznivě ovlivňuje náladu a sebevědomí.

Nejlepší je prevence

Je doporučováno se soustředit zejména na předcházení problémů, vyloučit ze života rizikové faktory. I v tomto směru pomáhají bylinky. Jedním z rizikových faktorů je obezita, na její léčbu je vhodné užívání tinktury ze směsi ananasu, vinných hroznů a mořských řas. Tato směs odvádí z těla vodu a zabraňuje ukládání tuků.

Výborný je také čaj maté, který tlumí pocity hladu a redukuje přebytečný tuk v játrech i v podkoží. Příčinou problémů s erekcí bývá mnohdy nezdravý životní styl, problémy s erekcí mohou být také průvodním jevem diabetu, roztroušené sklerózy, ischemické choroby srdeční a dalších nemocí.

Mezi rizikové faktory poruchy erekce patří nedostatek pohybu, nadbytek alkoholu a kouření a deprese. Alternativní způsob zná řešení i na tyto problémy, včetně samotné impotence.

Muž se mnou nechce spát. A to se prý o ženách tvrdí, že je bolí hlava…

Stres jako příčina impotence

Pokud je příčinou problémů s erekcí stres nebo deprese, pomůže třezalka. Třezalka pomáhá proti úzkostem, neklidu a psychickému napětí. Pocity depresí a úzkostí může odstranit také vrbka, proti únavě a vyčerpání pomáhá rozmarýn.

Příčinou impotence může být i vysoký krevní tlak, jehož častou příčinou bývá stres. Proti vysokému krevnímu tlaku pomáhá jmelí, tinktura ze žampionu nebo lesklokorky. Periferní prokrvení pomůže zlepšit např. gotu-kola nebo ginkgo biloba. Na činnost srdce a cév působí příznivě také přípravek z pupenů hlohu. Přípravek z pupenů hlohu tím zároveň pomáhá normalizovat krevní tlak.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Impotenci mužů vyřeší bylinky. Přesvědčte se!