Menu
WomanOnly
Láska

Kdy je v pořádku hrabat se partnerovi v soukromí?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

30. 5. 2018

Manželství je nádherným spojením dvou lidí, kteří se milují a neustále myslí na to, jak toho druhého potěšit. Jeden druhému důvěřují a mnohdy tomu druhému dokonce věří víc než sami sobě. Vědí toho na sebe spoustu, tolik, kolik nikdo jiný, nic před sebou neskrývají. Doma si povídají o všem, možná mají krásné a šikovné děti, jezdí si na krásné dovolené několikrát do roka, protože si finančně stojí velmi dobře.

Sen, ze kterého se probudíte

Tak by to mělo být. Tak to většina lidí plánuje. Jenomže reálný život bývá na hony vzdálený této idylce. Ve skutečném životě se manželství mnohdy změní ze snu, který se stal realitou, časem plným starostí, strachu a podezřívání.

Možná se začnete odcizovat kvůli pracovním povinnostem

Tak jak manželé stárnou, mnohdy se stane, že tak nějak odrostou jeden od druhého. Možná je to i váš případ. Když jste se před desíti lety vzali, možná jste neměli moc peněz, ale zato jste měli jeden druhého. A teď jste oba konečně začali sklízet plody své píle. Kariérně se vám konečně daří, vy rostete a váš manžel také. To na druhou stranu s sebou nese více času stráveného v práci s kolegy či klienty. A čím víc se vám daří, tím víc času kariéře obětujete.

Čím méně času společně trávíte, tím více otázek máte

Svou roli možná ve vašem manželství začne hrát i stres z práce, rodiny či financí. V hlavě se vám začínají promítat scénáře, které by vás normálně nikdy nenapadly. Čím méně času spolu trávíte, tím podezřívavější jste. Hlavou se vám honí otázky Co asi tak dělá, když není doma? Fakt dlouho do noci pracuje? Proč se mnou už nechce jezdit na dovolené?

Když chcete vědět, znamená nic

Když se ho zeptáte, dostane se vám klasické odpovědi Nic, jenomže vy byste to nic velmi ráda pochopila a tak vás možná napadne, že tomu prostě přijdete na kloub.

Prostě vám to nedá

Vy víte, že to, co se právě chystáte udělat, není správné. Jenomže vám ty věčné otázky v hlavě prostě nedají. Kam se podíváte? Do kapes? Do telefonu? Do počítače? Na výpis z bankovního účtu? Do palubní přihrádky v autě? Pojedete na to místo, kde vám řekl, že bude?

Možná se jen chcete ujistit

Vy víte, že to není správné, ale máte pro to spoustu omluv a důvodů. Tak buď bude dělat váš partner podraz na vás, anebo vy ho uděláte na něj. Jasně, máte ho moc ráda, jenomže sebe máte raději a chcete se podívat pravdě do očí. Anebo se prostě jen ujistit, že jste bláznivá a že vašemu manželství žádné nebezpečí nehrozí, že to všechno je jenom ve vaší hlavě.

Jak zvládat žárlivost? Tipy, jak zapracovat na sebevědomí

Co když?

Moc si přejete, aby to byla ta druhá varianta, aby se to všechno odehrávalo jen ve vaší hlavě. Jenomže řada indicií vám prostě říká, že to tak není. Otázka  Co když? bývá tou nejčastější, která vaši mysl zaměstnává.

Každý si střeží své soukromí

V dnešní době to není ale už tak jednoduché. Například do počítače či do telefonu se mu jen tak nepodíváte. Téměř všichni si střežíme své soukromí na telefonech či na počítačích, a to ne primárně před svými partnery, ale před možným odcizením.

Kdy je v pořádku lézt partnerovi do soukromí?

Kdy je v pořádku toto udělat? Nemusí se vždy jednat jen o nevěru, i když to je to nejčastější, co nás napadá. Můžete mít také strach, protože to vypadá, že je váš manžel zapojen do nějaké kriminální činnosti anebo se potýká s nějakým druhem závislosti. V těchto případech je na místě začít slídit po tom, co vlastně váš manžel dělá. Normální ovšem není narušovat jeho soukromí denně jen tak ze zábavy či z nudy, abyste prostě byla v obraze. Každý máme přeci právo na soukromí.

Co je mikropodvádění a proč ho ve vztahu nepodceňovat?

Co když je v tom nevěra?

Možná nevěra je to, co nás pálí nejvíce, a právě proto kvůli podezření z nevěry my ženy své partnery špehujeme nejčastěji. A tento scénář se objevuje čím dál častěji. Mnohdy před časem stráveným s partnerem upřednostňujeme koníčky či volný čas strávený na počítači, není tedy divu, že se partneři sami sobě navzájem odcizují.

Nevěra se týká každého třetího páru

Nevěra se týká každého třetího páru, nebylo by se tedy ani čemu divit, kdyby tím třetím manželstvím bylo právě to vaše. Když už se tedy rozhodnete přijít pravdě na kloub, měla byste mít pro pročesávání osobních věcí vašeho partnera vážné podezření.

Nevěra potvrzena, co teď?

Pokud se vaše podezření vážně potvrdí, pak tady máte ještě jednu otázku: Jak s těmito novými informacemi teď naložíte? Konfrontujete s nimi vašeho partnera nebo se budete bát jeho reakce? Budete mít strach, že od vás odejde, proto budete raději mlčet? Nebo mu rovnou u obličeje zamáváte s žádostí o rozvod? Toto jsou důležité věci, které si musíte ještě před tím, než mu vyčiníte, ujasnit.

Co když jede manžel v něčem jede?

Počet rodin sužovaných exekucemi roste. Vidíte to všude kolem, lidé nemají peníze, proto si půjčují, aby si mohli koupit to a támhleto, aby si zařídili hezké bydlení. Aby mohli jet na dovolenou nebo aby udělali rodině hezké Vánoce. Aby půjčkou splatili jinou půjčku. Důvodů, proč si lidé peníze půjčují je nespočet. Dnešní finanční nejistoty řadu lidí mohou dovést buď k půjčkám anebo ke kriminální činnosti.

Může být žena či muž zamilovaný do dvou lidí najednou?

Podle čeho to možná poznáte?

Váš partner má najednou nějak moc peněz v hotovosti, nikdy tolik peněz v peněžence nemíval a vám to začne být hned divné. Také je vám divné, že čím dál víc času tráví s novými přáteli, kteří vám z mnoha důvodů nesedí. Jsou prostě divní. Všimla jste si, že si váš manžel pořídil nový telefon.

Co v takové situaci dělat?

Co v takovém případě dělat? Špehovat ho? To může být nebezpečné. Zavolat policii nebo soukromého detektiva? Přece svého manžela hned neprásknete. Jenomže proč vám to nechce říct, když jste si dřív říkali všechno? Proč vám to nechce říct, když jste to byla vždycky jenom vy, se kterou by mohl zakopat mrtvolu, jak jste tak ze srandy laškovávali?

Co když je manžel na něčem závislý?

Závislost může do vašeho partnerství zasáhnout v mnoha podobách, ať už se jedná o drogy, alkohol, gamblerství nebo třeba závislost na kybersexu. Nepatří kybersex spíše do kolonky nevěry? Ani ne, na kybersexu je horší to, že spíše než nevěře se podobá závislosti. Skoro každá domácnost má dnes internet a nejenže internet lidi spojuje, ale také jim umožňuje dělat online velmi drahé, nemorální, ba dokonce nezákonné činnosti k naplnění svých potřeb.

Jakou závislostí trpí?

Možná váš manžel utrácí hodně peněz a vy ho začnete podezřívat z nevěry a půjdete po něm. Možná teprve potom zjistíte, že trpí nějakou formou z výše zmíněných závislostí. Nebo prostě nemůže přestat utrácet, což je také závislost jako vyšitá. Navíc můžete skončit spolu s ním v opravdu velkých dluzích.

Partnerova závislost může zničit i vás

S řadou závislostí jde ruku v ruce i změna chování, a právě toto může být pro vás silná indicie. Není dobré před jeho závislostmi zavírat oči. Snadno se tak obětí nějaké partnerovy závislosti můžete stát i vy a vlastně to ani nemusíte postřehnout.

Jak poznat nevěru: 11 jasných signálů, že se něco děje

Co je horší?

Nevěra je špatná, zraňující a dehonestující. Jenomže oproti kriminální činnosti nebo závislosti, se nevěra jeví jako to nejlepší z nejhorších. Nejhorším může snad být už jen být kombinace těchto tří.

Proč před takovými problémy nezavírat oči?

Nezáleží na tom, jak perfektní vztah je, vždycky se vyskytnou překážky, které budete muset překonat. Je-li vztah silný, zvládnete společně všechno, třeba i vztah na dálku. Pokud se však ve vztahu objeví velké tajnosti a lži, patrně se něco pokazilo a vztah tak silný už není. Pak se klidně může stát, že brzy pojedete každý sám za sebe, a proto byste v podobných případech neměla před problémy zavírat oči, nakonec se totiž může otočit všechno proti vám.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kdy je v pořádku hrabat se partnerovi v soukromí?