Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Proč muži koukají po jiných ženách?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

25. 6. 2018

Jak na ni čumí, to snad není možný toto! Proč mám mít já zrovna takovýho chlapa?! Říkáte si to, když zbystříte, že váš muž také bystří? Ovšem nebystří po vás ale po jiné ženě? Nebojte se, nejste v tom sama. Takových bystřících mužů je opravdu hodně. A aby vás to uklidnilo ještě více, oni za to mnohdy ani nemohou. Opravdu ne.

Vrchol drzosti

Když muž kouká ve vaší společnosti po jiné, vnímáte to jako vrchol drzosti. Všechno se ve vás bouří a možná žárlíte tak jako nikdy. Žárlivá normálně nejste, ale toto vás dokáže vždy zaručeně vytočit. Copak si vás neváží? Copak musí „čumět“ i když je s vámi?

Jak zvládat žárlivost? Tipy, jak zapracovat na sebevědomí

Vy ale také koukáte

Ono hodně záleží na tom, jakým stylem kouká. Pokud se podívá po ženě, která má výrazné červené šaty, hodně namalované rty nebo křiklavé stíny, pak se jedná o zajímavý objekt jako každý jiný. Ostatně vy jste se také otočila, nebo ne? Možná si jenom říkal „Pro Kista, ta je zmalovaná!“ A pro jistotu se podívá ještě jednou, jestli se mu tento obraz náhodou nezdá.  A vy si hned myslíte, že je vám v myšlenkách nevěrný. Přitom to takto být vůbec nemusí.

Proč vlastně koukáme i my ženy po ženách?

Ať už si to připouštíte nebo ne, jsme jedna pro durhou rivalkou. Vy se díváte, jak proklatě dlouhé nohy ta která žena má a ta žena se naopak diví, jak někdo může mít takový vosí pas jako vy. Závidíte si, tak trochu jedna druhou obdivujete a srovnáváte se. Ta žena nemusí být miss world. Mnohdy koukáme i po méně atraktivních ženách, jenom abychom se ujistily, že jsme na tom o něco nebo o hodně lépe. Pak uvidíme ženu, která by mohla aspirovat na miss world a máme rázem po náladě. Proto koukáme. Prostě se s jinými ženami srovnáváme.

Co je nevěra? Flirt, líbání nebo jen sex!

Mohou za to neurochemikálie

Jenomže muži běžně nesrovnávají. Prostě koukají. Je to jejich zvyk už od puberty. Tehdy totiž zjistili, jak povznášející pocit to koukání po ženách přináší. Mozek začne uvolňovat neurochemikálie, které mohou za to, proč obvykle muži po ženách koukají.

Touha podívat se bývá silnější

Postupem času tento zvyk u mužů graduje. Nemohou si zkrátka pomoci. Muži nedokáží tento zvyk, který přeroste skoro až v reflex, často potlačit. Představte si psa. Mnozí neodolají, když položíte na stůl obložený chléb se šunkou. Vy se jen na pár chvil vytratíte… Během té chvíle pes šunku z chlebu zblajzne. Ví, že to neměl dělat, ví, že bude zle, proto se také krčí, ale nemohl si pomoct. Muž se také snaží po ženách otáčet v momentě, kdy si myslí, že si toho nevšimnete, jenomže my máme oči všude.

Proč se muži nechtějí ženit? Víme, jak ho dostat před oltář

Když muži koukají, je to úplně přirozená reakce

Protože muži koukají po ženách od rané puberty, je pro ně takové koukání něčím zcela přirozeným. Je-li muž sám, kouká často nenápadně, je-li mužů pohromadě více, koukají a komentují všichni, a to zcela nápadně. Není tedy divu, že je takové chování jimi samotnými považováno za normální.

Co oko nevidí, to srdce nebolí

Jenomže pak, když si začnou vtah se ženou, začnou chápat, že protějšku takové chování není příjemné, ba je dokonce nepřijatelné. Pánové, je to podobné jako s pšoukáním. Jste-li sami, nevidíte v takovém ulevení problém, jste-li ale ve společnosti někoho jiného, řekněme dámy, ani vás nenapadne něco takového udělat. A tak nějak byste to měli chápat jako s tím koukáním. Ticháčky ano, ale ať to nejde poznat. Takže pokud máte pocit, že umřete, když se nepodíváte, dělejte tak nenápadně, nebo se o to alespoň snažte.

Muž jako pingpongový míček

Musíte uznat, že dnešní ženy umí být hodně přitažlivé. Sama jistě víte, jakou kočku ze sebe z času na čas dokážete vykouzlit a jak se pak chudák chlap nemá potom po ženách dívat? Navíc, když soupeříme mezi sebou, nejeden chlap z toho musí být mimo. Proto kouká. Je prostě jako takový pingpongový míček, který pohledem létá z jedné strany na druhou.

Co je mikropodvádění a proč ho ve vztahu nepodceňovat?

Laťka je pro ženy postavená vysoko

Nádherné ženy jsou všude – v reklamách, filmech, v časopisech, ve zprávách. O vyloženě nehezkou ženu jen tak v médiích prostě nezavadíte. Ostatním ženám tak nastavují laťku, jak by měly vypadat. Možná proto se tak snažíme, proto soupeříme. A o to také v médiích přesně jde. Tyto ženy mají být krásné, mají vyvolat touhu dívat se na ně, přitáhnout pozornost mužů i žen.

Na vzhledu muže až tak nesejde

Ostatně o to se v poslední době snaží média i u mužů, ale stále to není tak časté. I v televizních novinách bývá ozdobou žena, na vzhledu muže až tak nesejde. Žena (hlasatelka) je prostě považována za tu nádhernou květinu a muž (hlasatel) za kapradí.

Muži to mají těžší

Takový sportovec, který uvádí nějaký pořad, vypadá přirozeně velice dobře. Má hezkou postavu a dokáže na sebe svým vzhledem přitáhnout pozornost. Jenomže bohužel projev mnohdy daleko pokulhává za vzhledem. Pravdou ovšem je, že z tuctové ženy lze díky dobrému makeupu udělat výstavní krasavici velmi snadno. Muži to mají v tomto ohledu těžší. Tak snadné to v jejich případě není.

Laťka u mužů není tak vysoko

Ale jak je to s muži? Pokud kolem vás projde velmi atraktivní muž, také se ohlédnete, ne že ne. Jenomže koncentrace těch velmi koukatelných mužů není tak silná, jako je tomu u krásných žen. Možná, kdyby každý druhý muž vypadal jako Arnold Schwarzenegger zamlada, možná by to byli muži, kteří by k smrti žárlili, protože se po mužích tohoto typu díváte. Jenomže ta mužnost viditelná na první pohled není u mužů k tak častá. Ono cvičení a správná životospráva nejsou udržitelné pro každého.

Flirt nebo sexuální obtěžování? Poznejte rozdíl!

Co byste vy jako žena od takového koukajícího muže měla dělat?

Jelikož vás to do určité míry uráží, neměla byste takové chování ignorovat. Je potřeba si s mužem na toto téma promluvit. Říci mu, že takové okaté okukování velmi silně vnímáte a že vás zraňuje. Řada podnětů jeho představivost k tomu všemu navíc stimuluje, ale nepředpokládejte, že když mu zakážete koukat na porno, že s tím přestane, nebo že si bude zakrývat oči, když uvidí reklamu na dámské spodní prádlo. Prostě by měl pochopit, že pozorování ostatních lidí přirozené je, ale neměl by to tak přehánět.

Zkuste to nebrat tak vážně

Koukání je úplně normální. Od čeho také máme oči, nebo ne? Co ovšem normální není, je civění. To je neslušné. Stejně tak jako civění, jsou také neslušné hlasité nemístné poznámky o ženách. Například takové poznámky o číšnici v upnutém triku a krátké sukni. Takový obraz je jistě hodný koukání, ale ne komentování. Pokud muž reaguje na vzhled cizí ženy nahlas, ať už jsou to slova chvály nebo opovržení, jedná se o nevychovanost, neuctivost, nevyzrálost a neschopnost sebeovládání.

Záleží na situaci

Jsou také okamžiky, kdy je koukání odpustitelné a kdy v žádném případě. A přesně toto si muž musí uvědomit. Je-li muž například na obchodní schůzce a otočí se za každou atraktivní sukní, je to neodpustitelné, ať už proti vám sedí žena či muž. Ne každý muž má totiž tu potřebu všechny ženy očumovat.

Ženský svět je jiný

Pokud tento článek čtou i muži, zkuste pochopit ženský svět. My ženy se snažíme být krásné nejen pro sebe, ale především pro naše muže. Každá žena chce být tou nejkrásnější pro svého muže. Tou princeznou, tou miss world. Když jdeme s vámi po ulici a vy se otočíte po jiné ženě, pochopitelně, že zbystříme a možná se s tou ženou dokonce začneme srovnávat.

Nedokonalosti se stávají pro nás nepřekonatelnými

Možná nemáme už tak pevná prsa, protože jsme kojily, možná nemáme vypracovaný zadek skoro až na zádech, protože rozjíždíme vlastní podnikání, nemáme tak pevnou postavu, protože jsme zhubly 80 kg. Jsou to naše nedokonalosti, které možná vy sami jako nedokonalosti už ani nevnímáte, ale my je začneme hodně vnímat. Srovnávat se s těmi „dokonalejšími“ a vidět své nedokonalosti jako nepřekonatelnou překážku. Proto možná vaše žena v ložnici trvá na zhasnuté lampičce.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč muži koukají po jiných ženách?