Menu
WomanOnly
Horoskopy

Dubnový úplněk ve Vahách připadne na Bílou sobotu. Přinese napětí ve vztazích

Taťána Kročková

Taťána Kročková

6 minut čtení

V sobotu 16. dubna ve 20:55 letního času nastane úplněk ve Vahách. A právě tento den připadá na Bílou sobotu, která předchází Velikonoční neděli. Jak se budeme o tomto úplňku cítit a jak ovlivní naše prožívání velikonočních svátků?

Co čekat od dubnového úplňku?

Slunce už brzy vstoupí do znamení Býka, Měsíc se tedy bude nacházet na samém konci znamení Vah a zaujme příznivé postavení s planetou Saturn, dlouhodobě stojící ve Vodnáři, a také s planetou Mars, která je na samém začátku znamení Ryb. Co to pro nás znamená? Budeme více sebejistí, disciplinovaní a odolní. Budeme prohlubovat své intelektuální zájmy a toužit se ponořit do hloubek duchovního poznání. Zároveň se může objevit naše touha po novém vztahu, pokud jsme nezadaní. Váhy totiž nerady bývají samy a Měsíc ve znamení Vah jen podnítí touhu po partnerských vztazích, po jistotě, opoře, lásce, harmonii a sounáležitosti.

Budeme si ale také chtít prosadit své. O poněkud velké emoční a psychické vypětí se může postarat neharmonické postavení Slunce a Měsíce s planetou Pluto, která se dlouhodobě nachází ve znamení Kozoroha. Právě proto se ve vztazích mohou objevit hádky, konflikty a napětí. V krajním případě také násilí, a to zejména v toxických vztazích.

Jak na nás působí úplněk?

Během úplňku mohou být někteří lidé více emocionální, plačtiví, podléhat melancholii a depresím, nebo jsou naopak více podráždění až agresivní. Obecně více hrozí konflikty v mezilidských vztazích, náměsíčnost, předčasné porody, sebevraždy nebo dopravní nehody. Za úplňku se nedoporučuje provádět operace a náročné chirurgické výkony. Pokud lidé pijí alkohol, více ztrácejí nad pitím kontrolu, což se jim následně může v některých situacích stát osudným.

Jak úplněk působí na člověka. Proč trpíme nespavostí nebo nás bolí hlava?

Co přináší úplněk ve Vahách obecně?

O úplňku ve Vahách většinou přicházejí na přetřes vztahy. Nezadaní a osamělí pláčou, zadaní si to buď užívají, anebo mají doma peklo. Znamení Vah také podněcuje zájem o kulturu a zábavu, zkrátka o společnost, proto se často lidé chodí bavit do společnosti. Je ale třeba důrazně varovat před konzumací alkoholu. Tentokrát by to nemuselo dopadnout dobře!

Po zdravotní stránce ke znamení Vah náleží ledviny, proto právě o tomto úplňku zkuste svým ledvinám věnovat zvýšenou pozornost. Je vhodné se i nadále teple oblékat a chránit si především bederní a křížovou oblast. Bez nátělníku a s holým pasem ven určitě nechoďte. Kromě toho se doporučuje hodně pít, a to zejména vodu, bylinné čaje nebo ovocné a zeleninové šťávy.

Na co dávat pozor?

Kromě pití alkoholu a potíží s ledvinami a močovým systémem je potřeba dávat pozor na konflikty v mezilidských vztazích, pracovních i partnerských. Také na ztrátu sebekontroly, proto se doporučuje nevyhledávat emočně náročné situace. Pozor bychom měli dávat i na cestách nebo při sportu, při současné konstelaci hrozí rovněž zvýšené riziko úrazů.

Jak pozitivně využít Velikonoční úplněk ve Vahách?

Určitě je dobré nechodit nikam v sobotu za divokou zábavou, ale strávit sobotní noc v poklidu domova a příjemné rodinné atmosféry. Věnujte se společenským hrám, četbě, hře na hudební nástroj, zahrajte si třeba šachy. Pokud se potřebujete vybít a odreagovat, zkuste tanec u oblíbené hudby nebo sex. Během dne vám může udělat dobře i delší procházka a pobyt v přírodě. Pokud žijete osaměle, zajděte na návštěvu k příbuzným nebo mezi své dobré přátele.

Úplňky