Menu
WomanOnly
Horoskopy

Panna

23. 08. až 22. 09.

Taťána Kročková

Taťána Kročková

8 minut čtení

Osoby narozené ve znamení panny mají velký smysl pro pořádek a pro detail. Ve svém životě vyžadují systém a řád. Prahnou po dokonalosti a perfekcionismus je jejich každodenním bičem. Na tyto lidi se vždy můžete spolehnout, bývají výkonnými a zodpovědnými pracovníky, spolehlivými přáteli a věrnými partnery. Jejich zájem o zdraví a stravu je velký, mívají také sklony k asketismu. 

Žena: Ženy narozené ve znamení panny zaujmou svou praktičností, přirozeností, skromností a uměním poradit si v každé situaci. Jsou to důstojné dámy, často intelektuálně založené, pracující ve zdravotnictví nebo se věnující charitě. Stojí nohama pevně na zemi a na romantiku si zrovna moc nepotrpí. Mají rády praktické a účelné dárky, všechno musí dávat smysl a být k užitku. Jsou velmi pořádné, potrpí si na kvalitu, zabývají se zdravou stravou a péčí o tělo. Je jim vlastní dodržování půstu a různých diet, například také očista střev. Jejich domácnost je obvykle v perfektním stavu. 

Muž: Muž narozený ve znamení panny může působit jako nudný suchar, ale jedná se pouze o zdánlivý dojem. Tito muži bývají distingovanými gentlemany, dobrými pracovníky, vzdělanými intelektuály nebo skvělými právníky, lékaři, záchranáři. Mají velký smysl pro povinnost, disciplínu a pořádek. Mohou pracovat ve státních službách. Jejich smysl pro humor je zpravidla břitký, černý, anebo žádný. 

Dítě: Dítě narozené ve znamení panny od malička ctí režim, systém a pořádek. Když ostatní děti zlobí, má tendence dělat mezi nimi pořádky nebo žalovat. Dobře se učí, je pečlivé, pořádné a poslušné. Je tiché, hodné, skromné, rozumné a obvykle jej najdete tam, kam je posadíte. Dávejte pozor, abyste na něj nekladli příliš vysoké nároky, protože už samo o sobě má sklony k perfekcionismu a mohli byste jej snadno přetížit. Stres mu nedělá dobře. Stačí jen pár kroužků, nemusí toho mít zase tolik. Učte jej samostatně rozhodovat a uvědomovat si své potřeby a pocity, aby se jen nesnažilo vyhovět druhým a nezklamat rodiče.

Silné stránky: zodpovědnost, praktičnost, pečlivost, spolehlivost, smysl pro pořádek a detail, organizační schopnosti, systematičnost, skromnost, dokonalé sebeovládání, trpělivost, dochvilnost

Slabé stránky: perfekcionismus, vysoké nároky na sebe i okolí, rigidita, dogmatismus, puntičkářství, uzavřenost, pedantství, negativismus, přehnaná kritičnost, lakota, poučování druhých

Láska a sex: Od panen se žádných žhavých vyznání lásky nedočkáte. Mají problém se otevřít, jsou spíše opatrné a nesmělé. Dokážou být velmi pozorné a všimnout si každého detailu. Vyhoví vám. Rozkoš spíše plánují a usilují o dokonalé podmínky i provedení akce, spontánní a neuvážené chování od nich příliš nečekejte. Jsou trpělivé, pokorné, ale i technicky velmi zručné, což lze skutečně velmi dobře uplatnit i v posteli. Zajímavostí je, že si někdy libují v análním sexu. Je to dáno tím, že příslušný orgán náleží k tomuto znamení, vzbuzuje podvědomý zájem a je více citlivější. A ještě jedna věc. Panny si rozhodně potrpí na čistotu a důkladnou hygienu. 

Ideální partner: Pro panny jsou vhodnými partnery zemská znamení kozoroha a býka. Snesou i rybu, váhu, raka nebo blížence, případně štíra, ale rozhodně ne arogantního lva nebo nevyzpytatelného vodnáře. Záleží ale samozřejmě také na mnoha dalších aspektech.

Zdraví: Po zdravotní stránce k pannám náleží téměř všechny trávící orgány, zejména střeva, játra, žlučník. Proto mohou trpět především zažívacími problémy, hlavně z přepracovanosti a stresu. Jejích životní styl by měl být zdravý a rozhodně k němu budou podvědomě tíhnout. Panny obecně moc zdravé nebývají, možná právě proto se o zdraví tolik zajímají. Důležitou roli u nich hraje psychosomatika, mohou trpět i nervovými chorobami, poruchami příjmu potravy a především orthorexií. Tíhnout také k hypochondrii. Mohou se vyskytnou onemocnění střev, potravinové alergie a nesnášenlivosti, kožní a plicní potíže, časté infekce dýchací soustavy, astma. Obvyklé je i revma, dráždivý tračník nebo sklony k zácpě. 

Zdraví dětí: Pokud si vaše dítě stěžuje, že jej bolí bříško, zkontrolujte, co snědlo a rozhodně jej tolik nepřetěžujte. Může jít o psychosomatický problém. Dítě panna bývá často nemocné a nejedná se jen o klasické infekce dýchací soustavy, může jej trápit zažívání a spousta dalších “podivných” nemocí. Chce to hlavně psychický klid a poléčit narušenou imunitu. 

Práce: Panny jsou schopné vykonávat náročná a zodpovědná povolání, která vyžadují řád. Příkladem může být státní správa, úředničina, práce v polici a armádě, dozor ve věznici, psychiatrická asistence, pohřební služba, chirurgie, patologie, záchranářství, práce ve zdravotnictví a sociálních službách, cokoli v oblasti výživy nebo medicíny, farmacie a podobně. 

Zájmy: Osoby narozené ve znamení panny se zajímají o stravu, zdravý životní styl, ekologii, duchovno, alternativní a ezoterické směry, reinkarnaci, osobní rozvoj, meditace, jógu, bojová umění, ošetřovatelství, porodní asistenci, zákony, vegetariánství či jiné výživové směry. Ze sportu panny velice baví běh. 

Slavné osobnosti:

 • Emil Zátopek, čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu
 • Hana Zagorová, zpěvačka
 • Radoslav Brzobohatý, herec
 • Sean Connery, herec
 • Greta Garbo, herečka
 • Michael Jackson, zpěvák
 • Alžběta I., královna Anglie
 • Lída Baarová, herečka
 • Lev Nikolajevič Tolstoj, spisovatel
 • Zora Jandová, herečka a zpěvačka, cvičitelka tai- chi
 • Sophia Lorenová, herečka
 • Freddie Mercury, zpěvák a člen skupiny Queen
 • Ljuba Skořepová, herečka
 • Marta Vančurová, herečka
 • Alois Jirásek, spisovatel
 • Leonard Bernstein, americký dirigent a skladatel
 • Matka Tereza, indická misionářka 

Další znamení

Rak
22. 06. až 22. 07.
Lev
23. 07. až 22. 08.
Panna
23. 08. až 22. 09.
Štír
24. 10. až 22. 11.
Střelec
23. 11. až 21. 12.
Kozoroh
22. 12. až 20. 01.
Vodnář
21. 01. až 20. 02.
Ryby
21. 02. až 20. 03.
Beran
21. 03. až 20. 04.
Býk
21. 04. až 21. 05.
Blíženci
22. 05. až 21. 06.
Váhy
23. 09. až 23. 10.

Úplňky