Menu
WomanOnly

Blíženci ( mé znamení )

22. 05. až 21. 06.

Vládnoucí planeta: Merkur

Živel: Vzduch

Panna ( partnerovo znamení )

23. 08. až 22. 09.

Vládnoucí planeta: Merkur

Živel: Země

  • Horoskop

  • Vztah Blížence a Panny není ideální, přesto může být zajímavý a obohacující. Každý z této dvojice je však zcela z jiného těsta. Zatímco vzdušný Blíženec je nestálý, nevyzpytatelný, rozlítaný, idealista, upovídaný, nadšený, flexibilní, všestranný a zůstávající spíše na povrchu věcí, zemská Panna potřebuje řád a pravidla, je náročná, nemá ráda změny, je mnohem více praktická, racionální a zaměřuje se hodně na detail. Blíženec s Pannou si tedy mohou lézt opravdu hodně na nervy! Přesto však mají jedno společné. Oběma jim vládne planeta Merkur, která představuje inteligenci a komunikaci.

    Blíženec a Panna si proto mohou velmi dobře rozumět jak v komunikaci, tak v různých intelektuálních zájmech. Navzájem hodně používají ironii, sarkasmus a mají drsnější smysl pro humor, ale mohou vést také intelektuální diskuze a debaty, ale i vyloženě hádky, při kterých si ani jedna strana nebere servítky. Oba jsou spíše intelektuálně založení, vycházejí z rozumových poznatků, studují, bádají. Zatímco Blíženec rád poznává vše nové a rychle se pro něco nadchne, aniž by předtím něco dokončil, Panna je rovněž všestranně založená, ale je stálejší, pragmatičtější a praktičtější. Pro svou praktičnost také dokáže Blíženci poskytnout v životě stabilitu, oporu a zázemí.

    Blíženci však Panna může připadat poněkud nudná a Pannu zase Blíženec nebetyčně rozčiluje. Nejvíce střetávat se mohou v nedochvilnosti, nestálosti a spontánnosti Blížence, zatímco Panny ráda plánují a přizpůsobivostí zrovna neoplývají. V tomto vztahu je tedy spousta neshod a hádek, v milostném životě to také zrovna jiskřit nemusí. Přesto může mezi Pannou a Blížencem vzniknout dlouhodobé pouto, intelektuální a romantické přátelství, nebo velmi podnětný pracovní vztah. Pokud má dvojice společný životní cíl, stejný zájem nebo životní poslání, mohou tito dva ve vztahu dojít velmi daleko a navzájem se skvěle doplňovat a motivovat. Každý se vždy ve vztahu od toho druhého něco učí. 

Partnerský horoskop

ikona-šipka dolů
ikona partneři
ikona-šipka dolů

Úplňky