Menu
WomanOnly

Býk ( mé znamení )

21. 04. až 21. 05.

Vládnoucí planeta: Venuše

Živel: Země

Blíženci ( partnerovo znamení )

22. 05. až 21. 06.

Vládnoucí planeta: Merkur

Živel: Vzduch

  • Horoskop

  • Býk a Blíženec se k sobě skvěle hodí. Jsou si blízcí a rozumí si, protože se narodili blízko sebe navzájem. Zatímco Býk je více materiálně a prakticky založený, Blíženec je hravější, kreativnější, dává vztahu větší duchovní rozměr. Blíženec může Býka obohatit svým intelektem, hravostí, schopností otevřené a upřímné komunikace, Býk zase Blíženci poskytuje zázemí, oporu a jistotu. Blíženec více mluví, Býk naslouchá. V čem by vztah mohl případně zaskřípat?

    Zemitý Býk může být pro Blížence příliš usedlý, nudný, líný, pasivní, vědecky a prakticky zaměřený. Zatímco vzdušný Blíženec má rád nové výzvy, je více aktivní, činorodý a temperamentní, otevřenější mnoha novým názorům a výzvám a zajímá ho spíše duševní potrava, Býk bývá naopak opatrnější, vážnější, více majetnický nebo ctižádostivý. Býk má rád dobré jídlo a pití, smyslové požitky, nerad chodí pěšky a je v mnoha záležitostech pohodlnější. Býka může na Blíženci zase rozčilovat jeho nevyrovnanost, přelétavost, nestálost, divoký temperament, schopnost se pro něco rychle nadchnout, ale brzy vyhořet a zaměřit se zase na nějaký jiný cíl. Typický Blíženec dělá spoustu věcí najednou, ale nic z toho tak nějak pořádně, kdežto Býk rád pozvolna a houževnatě směřuje k jednomu vytyčenému cíli. 

    To však není pravidlem, neboť vlastnosti vedle sebe blízko postaveného Býka a Blížence se mohou navzájem prolínat a doplňovat, proto nezřídka mezi těmito dvěma znameními panuje souhra, harmonie, smysl pro humor, skvělé přátelství nebo partnerství dvou lidí, kteří mají společný cíl. Často má právě Býk některé planety postaveny v Blížencích, a Blíženec zase v Býku, což je pro jejich vzájemný vztah velmi prospěšné. 

Partnerský horoskop

ikona-šipka dolů
ikona partneři
ikona-šipka dolů

Úplňky