×
WomanOnly

Přírodní vlasové zábaly: Jak vzpružit vlasy z pohodlí domova?

Přírodní vlasové zábaly

Každá žena si přeje mít krásné, husté a lesklé vlasy. Nikdo se nechce pyšnit unavenou a zplihlou hřívou. Jak si ale ke krásným a zdravě vypadajícím vlasům pomoci přírodními pomocníky? Vyzkoušejte některé z našich vlasových zábalů!

Domácí lék na zničené vlasy

Vlasy zatěžujeme více, než si myslíme. Neustálým používáním navoněných šamponů, barvením, fénováním, kulmováním, ale i přemírou slunečních paprsků či mrazy… Proto je potřeba se jim věnovat.

Výhodou domácích zábalů na vlasy je jejich jednoduchá příprava. Jsou složeny ze surovin, které máme téměř všichni běžně doma. Nemusíte tak hledat speciální masky na vlasy v drogerii. Zároveň i ušetříte, podomácku vyrobené zábaly vás totiž budou stát jen zlomek toho, co byste utratili za ty kupované. Navíc se nemusíte bát, že „zdravé“ jsou jen na obale, jak je tomu u mnohých z drogerií. Budete vědět, že vlasy nezatěžujete zbytečnou chemií či nebezpečnými látkami, ale pouze přírodními surovinami. Jak je vidno, zábaly a domácí masky na vlasy disponují mnoha benefity, které stojí za to, některé vyzkoušet.

Olej na vlasy. Proč ho ženy s krásnými vlasy zařazují do péče a jaký vybrat?

Vlasové zábaly pro suché vlasy bez života, případně s růstovými problémy:

  • Zahřejte 4 polévkové lžíce kokosového/mandlového/olivového oleje. Naneste na délky vlasů, pokožku hlavy vynechte.
  • Smíchejte 40ml piva s 1 žloutkem, nechte zahřát na pokojovou teplotu. Vetřete do celé délky vlasů, můžete vmasírovat i do suché pokožky. Stejný postup, jen s bílkem místo žloutku můžete aplikovat na mastící se vlasy.
  • Smíchejte 2 lžíce mleté kávy s 1 žloutkem a 2 lžičkami oleje dle libosti. Naneste na celou délku.
  • 2 lžíce bílého tučného jogurtu smíchejte s 1 lžící medu a nechte zahřát na pokojovou teplotu. Vmasírujte do unavených vlasů.

Vlasové zábaly pro mastící se vlasy:

  • Rozmačkejte přibližně 7 jahod s 1 lžící medu a doplňte stejným dílem kokosového oleje. Konzistence bude připomínat pyré, to vetřete do vlasů i vlasové pokožky.
  • V jedné menší skleničce s vlažnou vodou rozmíchejte šťávu z půl citronu a přijdete 1 lžičku octa. Rozmíchejte a prolijte touto směsí celé vlasy, včetně pokožky.

Růst vlasů. Co dělat, když vlasy rostou příliš pomalu?

Vlasové zábaly proti lupům:

  • Vymačkejte šťávu z půl citronu, smíchejte s vlažnou vodou a vmasírujte do pokožky a první třetiny délek vlasů.
  • Smíchejte 2 lžíce jablečného octa s 8 lžícemi vody, promněte do pokožky a kořenům vlasů.

Obecná doporučení k vlasovým zábalům

Je zapotřebí určit problém, který naše vlasy mají. Bylo by kontraproduktivní, kdybychom si na vlasy nanášeli „kdeco“ s vidinou, že jim jistě jen pomůžeme. Je potřeba jim dát to, co potřebují, lišit se budou zábaly pro suché roztřepené a pro mastící se vlasy. Zábaly opakujte klidně 1-2x týdně, pokud máte vlasy opravdu oslabené. Doporučená doba ponechání zábalu na vlasech je cca 20-30 min, poté smyjte vlažnou vodou. Tyto pomocníky připravujte vždy těsně před nanášením, maximálně však 2 dny předem, aby si udržely množství účinných látek. Po smytí vlasy nevysušujte fénem, ale nechtě volně schnout.

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*