Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

9 zázračných potravin pro naše psychické i fyzické zdraví

Veronika Tichá

Veronika Tichá

10. 3. 2015

Existuje několik jídel, které můžeme směle nazývat superpotravinami. Díky nim dodáváme našemu organismu potřebné živiny, což má pozitivní vliv na fyzické zdraví a psychickou pohodu. Jaké potraviny bychom měli pravidelně zařadit do našeho jídelníčku?

1. Aloe vera

Aloe vera obsahuje vysoké množství minerálů, vitamínů a aminokyselin a je známé pro své silné antibakteriální, antivirové a antimykotické vlastnosti. Aloe také zmírňuje záněty a revmatické bolesti, má pozitivní vliv na zažívání, snižuje riziko infarktu a mozkových příhod a pomáhá zastavit růst rakovinových nádorů.

Šťáva z aloe vera. Na co všechno ji použít a je skutečně bezpečná?

2. Borůvky

Mají v sobě kromě vitamínu C mnoho antioxidantů, jsou prevencí proti cukrovce, žaludečním vředům, vysokému krevnímu tlaku a srdečním problémům. Borůvková barviva antokyany léčí sliznice celého těla. Třísloviny obsažené v plodech mírní menstruační bolesti i silné krvácení a pomáhají ženskému tělu vyrovnat se s přechodem.

3. Česnek

Česnek je přírodní antibiotikum, které nás zbavuje zejména chřipky. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu, působí proti nadýmání, pomáhá proti cukrovce a ničí parazity žijící ve střevech.

4. Kustovnice čínská neboli goji

Plody goji jsou bohaté na aminokyseliny, stopové prvky, vitamíny A, B, C a E a jsou důležitým zdrojem antioxidantů. Kromě toho zlepšují imunitu, chrání oči, játra, srdce a zlepšují náladu.

5. Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje vysoký podíl polyfenolů a flavonoidů, které tělo chrání před volnými radikály a snižují tak riziko rakoviny. Zelený čaj má pozitivní vliv na metabolismus, je doporučován odborníky i při redukční dietě.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

6. Zázvor

Mezi nejvýznamnější účinky zázvoru patří podpora trávení, prevence proti chřipce, rýmě i rakovině a v neposlední řadě také afrodiziakální účinky.

7. Brokolice

Brokolice je zdrojem velkého množství vitamínu C, je tedy vhodná při detoxikaci organismu. Zároveň se podílí na prevenci proti rakovině. Díky obsahu vitamínu A posiluje imunitu a vysoký podíl vlákniny v brokolici působí také jako prevence nemocí střev.

8. Chia semínka

Tato semínka jsou nejbohatším zdrojem omega3-mastných kyselin, snižují tlak, pomáhají ředit krev a jsou také výborným zdrojem vitamínů skupiny B. Obsahují hodně antioxidantů, které čistí tělo od toxinů a dodávají mu novou životní energii.

orechy
9. Ořechy

Ořechy v sobě mají velké množství vitamínů skupiny B. Příznivě působí na mozkovou činnost, na chod našeho srdce a zlepšují paměť.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 zázračných potravin pro naše psychické i fyzické zdraví