×
WomanOnly

9 zázračných potravin pro naše psychické i fyzické zdraví

Zdroj: Shutterstock.com

Existuje několik jídel, které můžeme směle nazývat superpotravinami. Díky nim dodáváme našemu organismu potřebné živiny, což má pozitivní vliv na fyzické zdraví a psychickou pohodu. Jaké potraviny bychom měli pravidelně zařadit do našeho jídelníčku?

Zdroj: Shutterstock.com
Některé potraviny bychom měli jíst co nejčastěji, protože velmi příznivě ovlivňují naše zdraví i psychickou pohodu. Patří mezi ně i brokolice nebo česnek.

1. Aloe vera

Aloe vera obsahuje vysoké množství minerálů, vitamínů a aminokyselin a je známé pro své silné antibakteriální, antivirové a antimykotické vlastnosti. Aloe také zmírňuje záněty a revmatické bolesti, má pozitivní vliv na zažívání, snižuje riziko infarktu a mozkových příhod a pomáhá zastavit růst rakovinových nádorů.

2. Borůvky

Mají v sobě kromě vitamínu C mnoho antioxidantů, jsou prevencí proti cukrovce, žaludečním vředům, vysokému krevnímu tlaku a srdečním problémům. Borůvková barviva antokyany léčí sliznice celého těla. Třísloviny obsažené v plodech mírní menstruační bolesti i silné krvácení a pomáhají ženskému tělu vyrovnat se s přechodem.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

3. Česnek

Česnek je přírodní antibiotikum, které nás zbavuje zejména chřipky. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu, působí proti nadýmání, pomáhá proti cukrovce a ničí parazity žijící ve střevech.

4. Kustovnice čínská neboli goji

Plody goji jsou bohaté na aminokyseliny, stopové prvky, vitamíny A, B, C a E a jsou důležitým zdrojem antioxidantů. Kromě toho zlepšují imunitu, chrání oči, játra, srdce a zlepšují náladu.

5. Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje vysoký podíl polyfenolů a flavonoidů, které tělo chrání před volnými radikály a snižují tak riziko rakoviny. Zelený čaj má pozitivní vliv na metabolismus, je doporučován odborníky i při redukční dietě.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

6. Zázvor

Mezi nejvýznamnější účinky zázvoru patří podpora trávení, prevence proti chřipce, rýmě i rakovině a v neposlední řadě také afrodiziakální účinky.

7. Brokolice

Brokolice je zdrojem velkého množství vitamínu C, je tedy vhodná při detoxikaci organismu. Zároveň se podílí na prevenci proti rakovině. Díky obsahu vitamínu A posiluje imunitu a vysoký podíl vlákniny v brokolici působí také jako prevence nemocí střev.

8. Chia semínka

Tato semínka jsou nejbohatším zdrojem omega3-mastných kyselin, snižují tlak, pomáhají ředit krev a jsou také výborným zdrojem vitamínů skupiny B. Obsahují hodně antioxidantů, které čistí tělo od toxinů a dodávají mu novou životní energii.

orechy
9. Ořechy

Ořechy v sobě mají velké množství vitamínů skupiny B. Příznivě působí na mozkovou činnost, na chod našeho srdce a zlepšují paměť.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*