Menu
WomanOnly
Krása

7 kroků pro pevná a zdravá prsa

Veronika Tichá

Veronika Tichá

19. 3. 2015

Která žena by nechtěla mít krásný dekolt! Stejně jako ostatní části těla si i prsa zaslouží pravidelnou péči, aby se bylo na co dívat. O prsa je ale nutné pečovat nejen z estetického, ale i zdravotního hlediska. Jak na to?

1. Mažte prsa hydratačním krémem

Po každé koupeli do prsou jemnými krouživými pohyby vmasírujte hydratační krém. Zpevníte tak nejen kůži na prsou, ale také docílíte krásnějšího dekoltu vzhledem k tomu, že na těchto místech má kůže tendenci se vysušovat.

Co se týče krémů určených ke zpevňování poprsí, podle odborníků fungují především na principu masírování kůže prsty, takže není nutné utrácet za drahé a zbytečné přípravky. Když budete pravidelně natírat váš dekolt obyčejným hydratačním krémem nebo masážním olejem, prsa se vám sice zázračně nezvednou, ale můžete oddálit jejich ochabnutí.

Je možné zvětšit prsa mazáním mastí?

2. Zpevňete prsa pomocí bylinek

Bylinkáři doporučují mladým ženám jíst 3 x denně půl čajové lžičky mletého semene pískavice řeckého sena. Pískavice dodává prsům pružnost a zároveň působí jako mírné afrodiziakum.

Můžete si také vyrobit regenerační prsní kapky ze lžičky kořene hořce žlutého, lžičky třezalky, řebříčku, měsíčku a šalvěje a ze 3 dl 60% lihu. Bylinky smíchejte dohromady a zalijte lihem. Nechte na teplém místě louhovat a 2 x denně protřepávejte. Po čtrnácti dnech přeceďte a užívejte po dobu 6 týdnů 3 x denně 20 kapek.

3. Provádějte masáž proudem vody

Podle plastického chirurga Libora Kmenta je vhodné prsa masírovat proudem sprchy, kdy střídáte teplou a chladnější vodu. Masáž můžete provádět každý den, prsa si tím viditelně zpevníte a dobře hydratujete. Určitě se nesprchujte v příliš horké vodě, protože ta uvolňuje a povoluje tkáň a prsa by potom mohla ztratit požadovaný tvar.

Růst prsou: Jak ho poznat v pubertě a lze ho podpořit v dospělosti?

4. Provádějte samovyšetření prsou

Rakovina prsu bývá nejčastější nádorové onemocnění u žen. Mnoho z nich by mělo mnohem větší šanci na uzdravení, kdyby chorobu zjistilo včas, a proto je nutné každý měsíc provádět samovyšetření. Přečtěte si návod, jak si vyšetřit prsa.

5. Noste správnou podprsenku

Nejen, že vaše prsa nebudou ve špatně padnoucí podprsence vypadat dobře, ale můžete si také poškodit zdraví. „Vhodné jsou pevné elastické podprsenky nejlépe po celý den a u velkých těžších prsou i na noc.“ doporučuje doktor Kment.

Kostice košíčků musí přesně orámovat prso, aby byla podpora ideální. Čím větší objem, tím by měla být širší ramínka podprsenky. Musí být také z kvalitního materiálu, aby propouštěla dostatek vzduchu, a aby byla pohodlná.

Jak na správné držení těla. Vypadejte mladší, mějte více přátel a zbavte se bolesti!

6. Choďte rovně

Aby vynikl pěkný tvar a velikost prsou, je důležité, aby ženy chodily narovnané a nehrbily se. Myslete na to nejen mezi lidmi, ale i doma, předejdete tak bolesti zad a navyknete si na správný postoj.

7. Posilujte prsní svaly

Pravidelným posilováním docílíte pevnějších prsou. Vyzkoušejte klasické kliky, kliky u zdi nebo stlačování dlaní proti sobě s lokty zvednutými do úrovně ramen a vaše prsa odolají i zemské přitažlivosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 kroků pro pevná a zdravá prsa